اخبارعلمی و فرهنگی

جلوگیری از انفجار در چاه‌های نفت و گاز به همت متخصصان ایرانی

ابزار اندازه گیری فشار و دمای درون‌چاهی و سرچاهی میادین نفتی و سیستم جلوگیری از انفجار‌های ناخواسته حین عملیات در چاه‌های نفتی بومی سازی شد.

حمیدرضا رفیعی‌زاده مدیرعامل شرکت فناوران ایرانی دانش‌بنیان گفت: زیرنظر مرکز تخصصی دانشگاه نفت اهواز و پارک علم و فناوری خوزستان تولید ۲ محصول اندازه‌گیری دما و فشار درون‌چاهی در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: این مجموعه دانش بنیان به عنوان بنگاهی اقتصادی و دانش‌محور تمرکز خود را بر تولید محصولات متنوع و ارائه خدمات فنی و مهندسی در پروژه‌های گوناگون متمرکز کرده است.

رفیعی زاده طراحی، ساخت و تعمیر ابزار‌های الکترونیکی درون‌چاهی و سرچاهی مورد استفاده در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی را از محصولات این شرکت دانست و بیان کرد: دستگاه اندازه‌گیری دما و فشار درون‌چاهی یک ابزار درون چاهی است که برای اندازه‌گیری فشار و دمای چاه‌های نفت و گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد و اطلاعات دما و فشار را در خود ذخیره می‌کند و اطلاعات آن قابل بازیایی است.

مدیرعامل شرکت فناوران ایرانی یک شرکت دانش‌بنیان اظهار داشت: ما به دنبال کسب ارزش حداکثری از طریق توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت‌های رقابتی و پایدار در سطح ملی و بین‌المللی هستیم و استفاده از آخرین استاندارد‌ها و ضوابط اجرایی، بهره‌گیری از فناوری نوین، ارائه ایده‌های خلاق، بهره‌گیری از دانش و تجارب متخصصان و کارشناسان، ارتقای کیفیت، تقویت تولید، توزیع و فروش و صادرات به کشور‌های هدف با کمک توسعه ارتباطات قوی و توسعه فناوری مهم‌ترین هدفی است که در شرکت پیگیری می‌شود.

او تصریح کرد: محصول دیگر ما در عملیات‌های مشبک‌کاری در چاه‌های نفت و گاز برای جلوگیری از انفجار‌های ناخواسته حین عملیات کاربرد دارد، با توجه به اینکه چاشنی‌های الکتریکی به امواج رادیویی و بار‌های الکتریکی ساکن حساس هستند، این سیستم به‌گونه‌ای طراحی شده است که امواج را در مدار خود تخلیه می‌کند و مانع رسیدن این امواج به چاشنی الکتریکی می‌شود. این محصول ریسک و خطرات عملیات‌ها را کاهش می‌دهد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن