اخبارسیاسی

شیوخ و ورزشکاران زمینه را برای ورود متخصصان به شوراها فراهم کنند

معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه آبادان گفت: شیوخ، ورزشکاران و هنرمندان زمینه را برای ورود افراد متخصص و کارآمد به شوراهای اسلامی شهرها فراهم کنند.

سید زین العابدین موسوی دوشنبه در نشست هم اندیشی با جمعی از شیوخ، ورزشکاران و هنرمندان آبادان در فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: شاید انتخاب شوراها را بتوان نقطه عطف استقرار نظام شورایی در کشور دانست زیرا برکت‌های فراوانی مانند احیای مجدد شهرها و روستاها را به همراه دارد.

وی افزود: شوراهای اسلامی بستر و فرصتی مناسب برای  مطالبه‌گری شهروندان به شمار می‌آیند و انفعال و مشارکت نکردن هر شهروند در نظام پارلمانی محلی یا شوراهای اسلامی فرصت را برای حضور افراد ناکارآمد در این عرصه مهیا می‌کند.

موسوی خواستار حضور پررنگ افراد توانمند و متخصص به عنوان نامزد شوراهای اسلامی شهر و روستا شد و گفت: هر فردی که دارای توانمندی، تخصص و تعهد است و احساس مسئولیت می‌کند، برای نام‌نویسی در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ورود کند، زیرا هر اندازه تعداد و جمعیت داوطلبان بیشتر باشد، انتخاب مردم کیفی تر وبهتر خواهد بود.

فرماندار ویژه آبادان گفت: مشارکت بالا و حضور گسترده مردم در انتخابات هجمه‌های دشمن و معاندان نظام را که می خواهند مردم را دلسرد کنند، خنثی می‌کند.

وی افزود: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی نیز با رهنمودهای رهبری توطئه‌های دشمن را همیشه خنثی کردند و این بار نیز در انتخابات حضوری گسترده خواهند داشت.

موسوی مشارکت مردم در تصمیم‌ گیری برای مدیریت شهر و پیشرفت امور شهری و روستایی را موجب انتخاب افراد خبره دانست و گفت: بر این اساس حضور حداکثری مردم در انتخابات شوراها می ‌تواند تضمین‌ کننده ورود افراد کارآمد و متخصص در امور مربوطه باشد.

وی بیان کرد: بر این اساس انتخاب اعضای شورا توسط مردم از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا آنها در پیشبرد برنامه‌ های مختلف اقتصادی، اجتماعی، عمرانی، آموزشی نقش داشته و  در قالب کمیسیون ‌های مختلف در شهرها و روستاها بسیار راهگشا خواهند بود.

امام جمعه آبادان نیز در این نشست گفت: اهمیت شوراها آنقدر بالاست که در اسلام، مبانی دینی برای آن وجود دارد و در آموزه‌های دینی ما تاکید بسیاری بر مشاوره در همه امور شده است.

حجت الاسلام علی  ابراهیمی‌پور اظهار داشت: انتخاب اصلح از سوی مردم در انتخابات شورا آینده این شهر را تضمین خواهد کرد، امیدواریم انتخابات خارج از رابطه دوستی و یا طایفه ای باشد و نفرات اصلح توسط مردم راهی پارلمان شورای شهر و روستاها شوند.

ایرنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن