اخباراقتصادی

واحد‌های تولیدی نمونه و شایسته تقدیر در خوزستان معرفی شدند

مدیرکل استاندارد خوزستان گفت: در مراسمی واحد‌های تولیدی نمونه و شایسته تقدیر در استان معرفی شدند و از آنها تقدیر بعمل آمد.

به گزارش نخیلات به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا قیصی پور مدیرکل استاندارد خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار این خبرگزاری از اهواز، گفت: واحد‌های تولیدی در استان در بازه زمانی یک سال مورد بررسی قرار می‌گیرند و ملاک‌هایی برای آن‌ها به منظور انتخاب واحد نمونه استاندارد در سطح ملی و کشوری در نظر گرفته می‌شوند.

او افزود: واحد تولیدی نفت پاسارگاد در ارزیابی تولید فرآورده قیر با کسب ۷۵ امتیاز، کشت و صنعت دهخدا در تولید شکر سفید با کسب ۷۲ امتیاز و فولاد اکسین با تولید ورق فولادی گرم نوردیده ساختمانی با کسب ۶۷ امتیاز به عنوان واحد‌های تولیدی نمونه استانی انتخاب شدند.

قیصی پور بیان داشت: شرکت پگاه خوزستان با تولید شیر فرادما و استریلیزه با کسب ۶۷ امتیاز و کشت و صنعت امیرکبیر با تولید شکر سفید با کسب ۵۸ امتیاز، ۲ واحد شایسته تقدیر در استان خوزستان هستند.

مدیرکل استاندارد خوزستان استمرار در حفظ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده مورد ارزیابی، نبود نقص بحرانی و عمده در سنوات قبل، وضعیت آزمایشگاه واحد تولیدی از نظر کمیت و کیفیت تجهیزات و نیروی انسانی، مشارکت واحد تولیدی در تدوین، تجدید نظر استاندارد‌های ملی در رشته صنعتی و صادرات واحد تولیدی را از ملاک‌های ارزیابی واحد‌های تولیدی مذکور عنوان کرد.

این مقام مسئول اظهار داشت: دارابودن گواهینامه‌های سیستم مدیریت معتبر در سطوح ملی و بین المللی، میزان فعالیت‌های آموزشی واحد تولیدی، مدیر کنترل کیفیت، ارتقای فناوری، تکنولوژی و چگونگی روش ساخت و تولید، دارا بودن مدارک و شواهدی دال بر انجام کار‌های تحقیقاتی مرتبط با ارتقای کیفیت رشته صنعتی موردنظر در طول دوره ارزیابی از دیگر ملاک‌های ارزیابی واحد‌های تولیدی محسوب می‌شوند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن