اخباراقتصادی

فرماندار خرمشهر خبر داد؛ ورود سرمایه‌گذار به حوزه آبی مینوشهر

فرماندار ویژه خرمشهر از ورود سرمایه‌گذاران کلان در بخش آبی مینوشهر خبر داد.

محمد حیدری پیش از ظهر روز سه‌شنبه در حاشیه جلسه شورای اشتغال، در جمع خبرنگاران به رفع موانع سرمایه‌گذاری در بخش صنایع دریایی و گردشگری دریایی اشاره کرد و گفت: برای رفع این موانع، دو سرمایه‌گذار از سرمایه‌گذاران بزرگ در حوزه شرکت صنایع دریایی آمسکو در زمینه تعمیر و ساخت و سازه‌های دریایی در جزیره مینو سرمایه‌گذاری کردند و قرار است که موانع این سرمایه‌گذاری با کمک استاندار خوزستان و بانک مرکزی برداشته شود.

وی افزود: شرکت آمسکو، یکی از بزرگ‌ترین کشتی‌سازی‌های ایران در بحث رودخانه‌ای است که ظرفیت اشتغال‌زایی را برای سه هزار نفر دارد و اکنون با یک هزار نفر ظرفیت مشغول به فعالیت است.

فرماندار خرمشهر، به اجرایی شدن پروژه گردشگری در مینوشهر نیز اشاره کرد و گفت: اگر پروژه تفریحی – گردشگری «مینولند» با سرمایه‌گذاری بالغ ۱۲۰ میلیارد تومان و در ظرف دو سال اجرا و به مرحله بهره‌برداری برسد، باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای بیش از ۴۰۰ نفر می‌شود؛ همچنین این پروژه باعث بهره‌مندی از ظرفیت گردشگری جزیره مینو خواهد شد و اقتصاد منطقه و حوزه گردشگری جنوب غرب خوزستان را تغییر خواهد داد.

وی، ظرفیت تولید در بخش آبزی‌پروری خرمشهر را نیز یادآور شد و گفت: شهرستان خرمشهر ۱۰ درصد محصولات آبزی‌پروری کشور و ۲۴ درصد آبزی‌پروری خوزستان را تأمین می‌کند و این نشان‌دهنده ظرفیت سرمایه‌گذاری در این حوزه تأثیر بسزایی را در اشتغال شهرستان دارد.

حیدری با تأکید بر اینکه از دیگر ظرفیت‌های شهرستان خرمشهر ساحل رودخانه کارون است، بیان کرد: ظرفیت سرمایه‌گذاری حوزه رودخانه کارون بسیار بالاست و توجیه اقتصادی خوبی دارد و می‌تواند ظرفیت اقتصادی خوبی برای همه سرمایه‌گذاران باشد و امید است که سرمایه‌گذاران با مراجعه به حوزه شهرستان خرمشهر از مزایای قانونی منطقه آزاد استفاده کنند.

وی گفت: با هماهنگی‌ها و هم افزایی که بین شهرستان، استان و منطقه آزاد اروند وجود دارد می‌توان علاوه بر رفع موانع پیشروی سرمایه‌گذاران نیز حمایت قانونی و قاطعانه از سرمایه‌گذاران، تجار و بازرگانان را انجام داد.

مهر

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن