اخباراقتصادی

عملیات فازاول زهکشی ساحل رودخانه جراحی ماهشهر آغاز شد

عملیات اجرایی فاز نخست پروژه زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی بندر ماهشهر به طول ۱۰ کیلومتر آغاز شد.

سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر چهارشنبه در این مراسم بیان کرد: فاز نخست این طرح با اعتباری بالغ بر یکصد میلیارد ریال و در مدت زمان یک سال اجرا می‌شود.

فریدون بندری اظهار داشت: فاز دوم این پروژه نیز سال آینده و به طول ۱۶ کیلومتر اجرا خواهد شد که این بخش از طرح نیاز به تامین اعتبار ۱۶۰ میلیارد ریال دارد.

وی افزود: این پروژه ۱۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی لم‌یزرع منطقه را زیر پوشش قرار می‌دهد و باعث احیای این اراضی و تحول و رونق کشاورزی شهرستان خواهد شد.

همچنین نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ زنی این پروژه اظهار داشت: مقام معظم رهبری امسال را سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی نام گذاری کرده است.

وی ادامه داد: کشاورزی یکی از ارکان اصلی اقتصاد کشور است و اگر ما در تولید محصولات کشاورزی استراتژیک به خود کفایی برسیم، به استقلال اقتصادی کشور کمک کرده ایم.

نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: بعد از پیروزی انقلاب، کشور ما از استقلال سیاسی و نظامی برخوردار شد. هیچ کشوری در دنیا به سان ایران مستقل نیست و حتی کشورهای اروپایی هم مجبور به تبعیت از آمریکای جنایتکار هستند.

حبیب آقاجری افزود: اما متاسفانه از نظر اقتصادی، به استقلالی که مدنظر بود، نرسیده ایم و دشمن از نظر اقتصادی به واسطه تحریم ها به کشور فشار وارد می کند تا ما را تسلیم کند؛ ولی مردم شریف و ولایتمدار ایران اسلامی با غیرت خود، محکم پای کشورشان ایستاده اند.

وی ضمن انتقاد از عدم اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری موسوم به طرح ۵۵۰ هزار هکتاری بیان کرد: در سال‌های گذشته باید نسبت به کانال کشی، زهکشی و آبیاری این منطقه اقدام می شد که متاسفانه اقدامی صورت نگرفت.

آقاجری ادامه داد: فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری در منطقه جراحی به حال خود رها شده که در حال پیگیری برای اجرایی کردن این فاز هستیم.

نماینده بندر ماهشهر در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از صنایع پتروشیمی و سرپرست فرمانداری بندر ماهشهر گفت: بر اساس وعده هایی که در انتخابات به مردم شریف منطقه دادیم، فاز اول زهکشی ساحل چپ رودخانه جراحی امروز وارد مرحله اجرایی شد و پیگیر این موضوع هستیم تا در فاز دوم، زهکش سمت راست این رودخانه نیز کلنگ زنی شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن