اخباراقتصادی

بچه ماهی‌های بومی در دستان آبزی پروران خوزستان

مدیرکل شیلات خوزستان از تولید ۵۶ میلیون قطعه بچه ماهی بومی در مرکز تکثیر آبزیان سوسنگرد و تحویل آنها به آبزی پروران خبر داد.

This post is also available in: Arabic

فتح‌اله ابوعلی مدیرکل شیلات خوزستان با بیان اینکه سال گذشته ۵۶ میلیون بچه ماهی بومی در مرکز تکثیر آبزیان سوسنگرد تولید شد، گفت: بچه ماهی‌های بومی تولید شده از گونه‌های عنزه، برزم، شیربت، بنی و گطان بودند که در اختیار آبزی پروران قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه فصل تکثیر ماهی‌های بومی و باروری لارو از تکثیر ۲۵ جفت مولد با رعایت موازین بهداشتی در مرکز تکثیر آبزیان سوسنگرد به عنوان تنها مرکز تکثیر ماهیان بومی در خاورمیانه آغاز شده است، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال نیز بالغ بر ۵۰ میلیون قطعه لارو تولید شود.

ابوعلی با اشاره به تداوم تکثیر ماهی‌ها تا نیمه نخست اردیبهشت امسال، بیان کرد: هدف از تولید این گونه‌های بومی بازسازی ذخایر آبزیان، اشتغال پایدار تالاب نشینان و جوامع روستایی و محلی و کشت توام با کپور ماهیان چینی در استخر‌های خاکی است.

مدیرکل شیلات خوزستان ابراز امیدواری کرد بانک ژنی گونه گطان در مرکز تکثیر سوسنگرد با همکاری مرکز تحقیقات و آبزی پروری جنوب کشور در امسال راه اندازی شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن