سیاسی

«جبهه دموکراتیک مردمی ملت عرب اهواز!»

(معرفی گروهک های تروریستی)

(معرفی گروهک های تروریستی)

«جبهه دموکراتیک مردمی ملت عرب اهواز!»

يکی از گروه‌های تروریستی و جدایی‌طلب عرب «جبهه دموکراتیک مردمی ملت عرب اهواز»، الجبهه الديمقراطيه الشعبيه للشعب العربي الاحوازي، است که بیشتر به نام قدیم خود «جبهه دموکراتیکِ خلق عرب» معروف است.

این گروه معروف‌ترین گروه جدایی‌خواه عرب است که دبیرکُل آن «علی مزرعه» معروف به «صالح ابوشریف» همراه با دیگر اعضای شورای مرکزی شاکر خانجی، جمال عبیداوی، موسی سواری و عیسی آل‌یاسین در کانادا مستقر می‌باشند.

«جبهه دموکراتیکِ مردمی ملت عرب اهواز» در نام خود واژه دموکراتیک و مردمی را یدک می‌کشد اما هیچ‌گونه پایبندی به قواعد دموکراتیک و مردمی در حرکت‌های خود ندارد و عملاً در اساسنامه خود شیوه‌های مسلحانه را پیشنهاد کرده و علی‌رغم اینکه در یک خط از این اساسنامه، خود را از انجام شیوه‌های تروریستی مبرا دانسته اما از عملیات‌های مسلحانه پشتیبانی می‌کند و به انتشار خبرهای عملیات‌ها به صورت فوری پرداخته و در این زمینه اطلاعیه هم صادر می‌کند. برای نمونه:

۱. جبهه دموکراتیک خلق عرب ۱۹آذر۱۳۸۷ با افتخار اخبار درگیری‌های مسلحانه تروریست‌های خود را در تارنمای خود منتشر می‌کند.

  1. ۲. در گزارشی خاص به مرکز خبررسانی جبهه از شهادت شش مأمور نیروی انتظامی در یک حمله مسلحانه به پاسگاهی در تاریخ ۲۶فروردین۱۳۸۹ خبر می‌دهد. این حرکت مسالمت‌آمیز! در روز ۲۶فروردین۱۳۸۹ یا سالگرد «انتفاضه نیسانیه» انجام پذیرفت.

  1. ۳. در اطلاعیه دیگر سازمان در تاریخ ۱۹اردیبهشت۱۳۸۹ از درگیری مسلحانه با مأموران امنیتی که برای بازداشت یک متهم به درب منزلش در زرگان رفته بودند و از منهدم شدن یک خودروی نیروی امنیتی در همین زمینه خبر دادند.

  1. ۴. نمونه دیگر به نقل از تارنمای این گروه گزارش فوری در تاریخ ۵فروردین۱۳۸۹ از به شهادت رساندن یک سرگرد و زخمی شدن یک سرباز در شهر شادگان است.

  1. در آخرین نمونه، این گروه بر پایه اخباری که در تارنمای خود منتشر کرده است ادعا دارد انفجار پالایشگاه آبادان بمب‌گذاری بوده که از سوی عناصرشان انجام گرفته است!
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا