اجتماعیاخبارسیاسییادداشت

زامبی از سینما تا واقعیت

This post is also available in: Arabic

زامبی یکی از کارکترهای مطرح فیلم‌های ترسناک سینما از دهه شصت میلادی تا کنون است؛ کارکتری که معمولا براثر ابتلای یک انسان به ویروسی خطرناک بوجود می‌آید. ویروسی که انسان سالم  را تبدیل به موجودی خطرناک به نام زامبی می‌نماید که انسان‌های دیگر که طبیعی و نرمال می‌باشند و هنوز آلوده به ویروس زامبی نگردیده‌اند را مورد هجمه قرار می‌دهد.

با کمی بررسی فضای اپوزسیون و گروهک‌های ضد جمهوری اسلامی می‌توان به این نتیجه رسید که تفکر حاکم بر این جریانات از جنس همان تفکر زامبی های سینمایی و بلکه خطرناکتر از آنان است به نحوی که می‌توان گفت کارکتر زامبی در سینمای ژانر وحشت نشاندهنده چهره تلطیف شده این جماعت می‌باشد.

در این زمینه می‌توان به عنوان مثال به تاریخ و عملکرد گروهک‌های تجزیه طلب از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اشاره نمود. این گروهک‌ها که با ادعای دفاع از حقوق مردم گوش عالم را کر کرده‌اند و سازمان‌های کاغذی حقوق بشر راه می‌اندازند با جنایات وحشتناک خود در حق زنان و کودکان بی گناه در مناطق مختلفی مانندکردستان، خوزستان و سیستان و بلوچستان روی تمام دیکتاتورهای وحشی تاریخ را سفید نموده‌اند.

در این میان شایان ذکر است رفیق قدیمی گروهک‌های مذکور یعنی سازمان مجاهدین یا همان منافقین نیز دست کمی از این جماعت در عملیات‌های تروریستی نداشته و جنایاتی مانند جنگ شهرها در سال شصت و همکاری مستقیم با رژیم متجاوز بعث عراق در طول هشت سال جنگ تحمیلی تنها گوشه‌ای از جنایات این گروهک خود مظلوم نماست.

نکته قابل توجه این است که این سیر زامبی گونه گروهک‌های مذکور نه تنها پایان نیافته بلکه امروز در قالب شیک و کادو پیچ شده دموکراسی و حقوق بشر ادامه دارد و انتخابات جمعه گذشته ریاست جمهوری خود گواهی بر این مدعاست.

گروهک‌هایی که در رسانه‌های مختلف اروپا نشین که با بودجه عربستان (مهد دموکراسی خاورمیانه!!) اداره می‌شوند سنگ دموکراسی را بر سینه می‌کوبند و به دروغ از مردم حرف میزنند هنگامی که مردم قصد دارند از حد اقل حق خود یعنی رای دادن استفاده کنند آنان را به جرم استفاده از حق خود مورد سرکوب شدید فیزیکی و روانی قرار می‌دهند و حتی به زنان بی دفاع نیز نه تنها رحم نمی‌کنند بلکه به حمله به آنان افتخار نیز می‌نمایند.

آری، با وجود چنین زامبی‌های دیکتاتور مآبی نیاز به جست و جوی زامبی‌ها بر روی پرده سفید سینما نخواهیم داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن