اخبارسیاسی

گوشه‌ای از اعترافات یک متهم

This post is also available in: Arabic

گروهک حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز (asmla) به رهبری حبیب نبگانی سابقه‌ی همکاری تروریستی با داعش را در پرونده‌ی خود دارد. در ذیل گوشه‌ای از اعترافات یکی از اعضای این گروهک تروریستی در این زمینه را می‌خوانیم:

((…پس از ارتباطات متعددی که سرکرده گروهک asmla (حبیب نبگانی) با من داشت پیشنهاد پرداخت پول کلان در قبال فراگیری آموزش نظامی در کشور ثالث و بازگشت به ایران برای انجام عملیات نظامی را داد. من پس از دریافت کمک مالی اندک، اقدام به تهیه‌ی گذرنامه‌ی جعلی نمودم و عازم یکی از کشورهای همسایه‌ی ایران برای ملاقات با رابط گروهک asmla شدم.
در آنجا فردی با نام حاتم نیسی به ملاقات من آمد. پس از گفت و گوی تقریبا یک روزه مقدمات فراگیری آموزش نظامی مرا هماهنگ کرد و بیان داشت روز بعد برای فراگیری آموزش نظامی اعزام خواهی شد.
صبح روز بعد پس از طی مسیری تقریبا چند صد کیلومتری به مرز کشور سوریه رسیدیم. حوالی نیمه شب دو دستگاه ماشین دو کابینه در حالیکه به سلاح نیمه سنگین دوشکا تجهیز شده بودند به مرز آمدند و پس از احوال پرسی با حاتم نیسی مرا برای فراگیری آموزش نظامی تحویل گرفتند و در آنجا از حاتم نیسی جدا شدم.
با طی مسیری نسبتا طولانی حوالی سپیده دم به مقر این افراد رسیدم ، در آنجا با مشاهده‌ی پرچم و ادوات و تجهیزات نظامی این افراد متوجه شدم تیمی که قرار بود به من آموزش نظامی بدهد عناصر داعش هستند…))

در پایان باید به این امر اشاره کرد که حبیب نبگان رهبر گروهک (( حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز)) به همراه تعدادی از اعضای asmla پس از انجام بمب گزاری‌های متعدد تروریستی و خرابکارانه در سال ۱۳۸۴ شمسی ۲۰۰۵ میلادی به کشورهای اروپایی متواری شده و پناهند گی اخذ نموده‌اند و تا کنون با اقدامات تروریستی خود منجر به شهادت رسیدن و مجروح شدن بیش از ۴۵۰ نفر از شهروندان استان خوزستان شده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا