اخبارسیاسی

سید حسن نصرالله : شهادت سردار سلیمانی آثار بزرگی به همراه داشت

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدش را به عنوان یک رویداد بسیار مهم یاد کرد و گفت : این حادثه نیز آثار بزرگ نظامی، سیاسی، مردمی در ایران، عراق و منطقه به همراه داشت.

This post is also available in: Arabic

سیدحسن نصرالله دوشنبه شب به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شهیدش در یک نطق تلویزیونی سالروز شهادت فرماندهان مقاومت و مجاهدان عزیز حاج قاسم سلمیانی و ابو مهدی المهندس و برادران و همرزمان ایشان را تسلیت گفت.

وی با اشاره به آثار و پیامدهای ترور فرماندهان مقاومت افزود: پیامدهای ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس به دست آمریکایی ها تا امروز همچنان ادامه دارد.

سیدحسن نصرالله اظهار داشت : برگزاری مراسم گرامیداشت و یادبود فرماندهان مقاومت و پیروزی در عراق و ایران و دیگر مناطق، قدردانی از این شهدای گرانقدر است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: در دو سال گذشته نبردهای بزرگی نظیر نبرد “سیف القدس” (غزه) رخ داد که تاکیدی بر تداوم راه شهید سلیمانی و المهندس است.

وی با اشاره به ترور فرماندهان مقاومت توسط آمریکا از این کشور و سردمدارانش به عنوان قاتل نام برد و گفت : آمریکایی هایِ قاتل، عراق را اشغال کردند و ده ها هزار نفر را به قتل رساندند. آنها این کشور را تخریب و منابع و ثروت هایش را غارت کردند و شنیع ترین شکنجه ها را علیه عراقی ها مرتکب شدند.

سیدحسن نصرالله از داعش به عنوان دست پرورده آمریکا نام برد و گفت: این کشور مسئول تمامی جنایت هایی است که در عراق صورت گرفته است.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: شهید سلیمانی در کنار ملت عراق ایستاد و در تاسیس مقاومت نقش ایفا کرد و ایران نخستین کشوری بود که برای مقابله با داعش که ساخته دست واشنگتن است در کنار ملت عراق ایستاد.

وی افزود: شهید سلیمانی نخستین کسی بود که برای دفاع از شهرها، روستاها و مقدسات عراق در برابر داعش و کنار ملت عراق ایستاد.

دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد که امنیت امروز عراق به برکت خون شهداست و انصاف نیست که آمریکایی های قاتل با ایران که از عراق حمایت کرد، مقایسه شود. مقایسه شهیدانی که از عراق حمایت کردند با آمریکایی هایی که دست به جنایت و کشتار زدند، فاجعه بار است. از این رو عراق باید میان قاتل و شهید موضع گیری کند.

وی درعین حال گفت: عراقی ها در تظاهرات اخیری که به مناسبت شهادت این عزیزان برگزار کردند، بصیرت خود را نشان دادند.

وی افزود: فرماندهان شهید با مبارزان زندگی می کردند و در غم و رنج و گرسنگی و تشنگی و سختی های آنان شریک بودند.

نصرالله همچنین به نقش ایران در رویارویی با گروه تروریستی داعش اشاره کرد و گفت: ایران نخستین کشوری بود که در کنار ملت عراق و مقابل داعش ایستاد، داعشی که آمریکا آن را به وجود آورد. آمریکا مسئول تمامی جنایاتی است که داعش در منطقه مرتکب شده است. آمریکا داعش را اختراع کرد تا بار دیگر نیروهای ارتش خود را وارد عراق کند.

وی اظهار داشت: آمریکا اشغالگری است که در عراق جنایت های زیادی را پیش از ترور سلیمانی مرتکب شد.

سید حسن نصرالله گفت: این آمریکا بود که عراق را اشغال و مرتکب ظلم شد و پیش از ترور سلیمانی مردم را قتل عام کرد، آمریکا قاتل و منافقی است که در تاریخ نظیر و مانند ندارد.

دبیرکل حزب الله لبنان با تاکید بر ابنکه ملت ها و کشورهای منطقه ما باید بین قاتل و شهید یک موضع ثابتی را اتخاذ کنند، گفت : در دو سال گذشته نبردهای بزرگی مانند نبرد شمشیر قدس رخ داد که تاکیدی بر تداوم روش این دو شهید (سلیمانی و المهندس) بود.

وی از عربستان سعودی به عنوان خاستگاه تفکر داعش نام برد و یادآور شد که محمد بن سلمان ولیعهد عربستان گفته است آمریکا از ریاض خواسته بود تا برای گسترش تفکر وهابی در جهان اقدام کند از این رو عربستان عناصر و خودروهای انتحاری به عراق اعزام کرد.

سید حسن نصرالله افزود: عربستان از داعش و تکفیری ها حمایت کرد. این کشور شریک جنگ علیه منطقه بود و تروریست کسی است که هزاران سعودی تکفیری را به سوریه و عراق اعزام کرد.

وی  همچنین آمریکا را مسئول تمامی جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه و نیز مسئول جنگ افروزی در سوریه دانست و گفت: تمامی کسانی که در جنگ علیه سوریه شرکت کردند، مهره های آمریکا بودند و در حال حاضر پایگاه آمریکایی التنف در سوریه برای جذب دوباره تروریست های داعش در منطقه فعالیت می کند.

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین از آمریکا به عنوان مسئول جنگ یمن و از عربستان به عنوان مجری جنگ علیه یمنی ها نام برد.

وی همچنین شهید سلیمانی را بر هم زننده معادلات آمریکا در منطقه دانست و در عین حال گفت: کسانی که در ترور فرماندهان مقاومت دست داشتند اعم از طراحان و مجریان، در همین دنیا به سزای اعمال شان خواهند رسید.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حضور مخرب نظامیان آمریکایی ها در عراق گفت: چشم پوشی نسبت به حضور نیروهای آمریکایی در عراق، ترور مجدد شهید سلیمانی و المهندس به شمار می رود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن