اجتماعیاخبار

۲۱۵ کیلومتر شبکه فاضلاب اهواز لوله‌گذاری شد

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان گفت: پس از سفر رئیس‌جمهور به اهواز، ۲۱۵ کیلومتر شبکه فاضلاب لوله‌گذاری کردیم و ۲۵۴ کیلومتر نیز در دست اقدام است

محمدرضا کرمی‌نژاد گفت: در اهواز، ۱۴۵ جبهه فعال وجود دارد و تعدادشان نیز روزانه افزایش می‌یابد و در ۶۱ جبهه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا فعال است و ۸۴ جبهه هم در دست آبفا است. از ۸۴ جبهه، ۲۶ جبهه مربوط به توسعه و ۵۸ جبهه ریزشی است.

او گفت: پس از سفر رئیس‌جمهور به اهواز، ۲۱۵ کیلومتر شبکه فاضلاب لوله‌گذاری کردیم و ۲۵۴ کیلومتر نیز در دست اقدام است. ۱۳۴ ایستگاه پمپاژ فاضلاب را اُورهال کردیم. ۳۰۵ الکتروپمپ نصب شدند. ۱۳۴ مدار تابلو برق مورد سرویس و تجهیز قرار گرفتند. پروژه‌های ما در ۵۰۰ خیابان به اتمام رسیده است و در ۶۳۰ خیابان نیز مشغول به کار هستیم.

به گفته کرمی نژاد همه دیزل‌ژنراتور‌ها سرویس شده‌اند. ۴۰ الی ۵۰ الکتروپمپ هم در انبار داریم که اگر مشکلی پیدا شد، سریعا جایگزین می‌شوند. در دو بارش گذشته، ۸ الکتروپمپ سوختند که بلافاصله تعویض شدند.

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان می گوید: تاکنون متراژ لوله‌رانی توسط دستگاه میکروتونلینگ ۵۴۳ متر است و روزانه بین ۷ تا ۱۰ متر پیش می‌رود. در حال حاضر یک دستگاه کار می‌کند که تا آخر ماه به ۲ دستگاه و تا آخر سال به ۴ دستگاه افزایش پیدا می‌کند. این دستگاه‌ها نجات‌دهنده فاضلاب و آب‌های سطحی اهواز هستند. لازم به ذکر است که پیشرفت فیزیکی قرارگاه خاتم الانبیا ۱۵.۸ درصد می‌باشد و ۲.۸ درصد نیز از برنامه جلوتر است.

عادل شیشه‌گری عضو شورای شهر اهواز گفت: در گذشته، آبگرفتگی‌ها زندگی مردم را مختل می‌کرد و دستگاه‌ها به جای حل مسئله و چاره‌اندیشی همدیگر را متهم می‌کردند.

او گفت: طی یکی دو سال گذشته، هم‌افزایی میان دو ارگان صورت گرفت و مشخص شد که اگر دستگاه‌ها پتانسیل خود را برای حل مشکلات شهر کنار هم بگذارند، نتیجه رضایت‌بخشی حاصل خواهد شد.

به گفته مدیر آبفا کلانشهر اهواز بر اساس گزارش های واصله برخی انبارهای ضایعاتی دریچه های چدنی فاضلاب را از سارقان خریداری می کنند بنابراین از نیروی انتظامی در خواست شده انبارهای ضایعاتی را بازرسی کند.

او می گوید  بخشی از مشکلات ناشی از گرفتگی شبکه فاضلاب اهواز به دلیل سرقت دریچه های فاضلاب رخ می دهد که از شهروندان می خواهیم در صورت مشاهده موارد مشکوک و یا سرقت دریچه فاضلاب با شماره های ١١٠ و ١٢٢ تماس بگیرند.

باشگاه خبرنگاران جوان

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن