اخباراقتصادی

بیش از ۴۲۵ میلیون دلار کالا از مرز شلمچه به عراق ترانزیت و صادر شد

رییس اداره ترانزیت و حمل و نقل گذرگاه مرزی شلمچه منطقه آزاد اروند گفت: ۴۲۵ میلیون و۴۰۰ هزار و ۶۰۱ دلار شامل یک میلیون و ۵۵۱ هزار ۹۵۶ تن کالای غیرنفتی از ابتدای امسال تاکنون، از مرز بین‌المللی شلمچه به کشور عراق ترانزیت و صادر شد.

سیدهادی ادریس‌پور به تردد ۳۶هزار و ۱۶۳ دستگاه خودروی عراقی در بارانداز شلمچه برای جابه جایی کالای اشاره و بیان کرد: ۶۳ هزار و ۲۹۷ دستگاه خودرو کالای ایرانی و سه هزار و ۴۳۸ واگن قطار برای جابه‌جایی کالا از ابتدای امسال تاکنون در مرز شلمچه تردد داشتند.

وی عمده کالاهای صادراتی به کشور عراق از مرز شلمچه را مصالح ساختمانی، کلینکر، صیفی‌جات، موادغذایی، مواد شیمیایی، معدنی و فولاد اعلام کرد و گفت: ۸۶ هزار و ۸۵۱ مسافر ایرانی در این مدت از طریق مرز شلمچه وارد کشور شدند و ۷۶ هزار و ۴۴۹ نفر نیز از طریق این مرز به کشور عراق سفر کردند.

ادریس‌پور ادامه داد: در این مدت ۹۶ هزار و ۴۰۹ تبعه خارجی از مرز شلمچه وارد ایران شدند و ۹۲ هزار و ۷۷ نفر تبعه خارجی نیز از این مرز خارج شدند.

رییس اداره ترانزیت و حمل و نقل گذرگاه مرزی شلمچه منطقه آزاد اروند بیان کرد: مبادلات تجاری و صادرات کالا از مرز شلمچه براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی و نظارت تیم‌های بهداشتی ۲ کشور ایران و عراق در جریان است و مشکلی در صادرات کالا در این گذرگاه مرزی وجود ندارد.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن