اخباراقتصادی

افتتاح ۵۹۴ پروژه در خوزستان به مناسبت دهه فجر

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان از افتتاح ۵۹۴ پروژه عمرانی با اعتبار بیش از ۶ هزار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان همزمان با دهه مبارک فجر خبر داد.

محمد خانچی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در دهه مبارک فجر امسال در سراسر شهرها و روستاهای خوزستان، اظهار کرد: امسال مجموعاً ۵۹۴ پروژه که شامل ۳۲۲ پروژه روستایی و ۲۷۲ پروژه شهری است در استان خوزستان افتتاح می‌شود.

وی افزود: اعتبار هزینه‌شده برای اجرای پروژه‌های شهری پنج هزار میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و اعتبار هزینه‌شده برای اجرای پروژه‌های روستایی یک هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است و در مجموع شاهد هزینه‌کرد ۶ هزار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در این پروژه‌ها هستیم.

معاون استانداری خوزستان بیان کرد: با افتتاح این ۵۹۴ پروژه در دهه فجر امسال شاهد اشتغال‌‌زایی برای پنج هزار ۷۶۴ نفر خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این میان پروژه‌های حوزه برق با اعتباری بر دو هزار میلیارد و سیصد میلیون تومان، حوزه پتروشیمی با اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد و ششصد میلیون تومان و حوزه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۶۶۰ میلیون تومان را دارا هستند.

محمد خانچی با اشاره به بیشترین پروژه‌های آماده افتتاح میان شهرستان‌های استان، عنوان کرد: از نظر تعداد پروژه آماده افتتاح، شهرستان اهواز با تعداد ۶۴ پروژه دارای بیشترین پروژه و پس از آن نیز دزفول با تعداد ۵۷ پروژه و باغملک با ۴۴ پروژه دومین و سومین شهرستان دارای بیشترین پروژه‌های آماده افتتاح هستند‌.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در خصوص اعتبار هزینه‌شده برای اجرای این پروژه‌ها در شهرستان‌ها، بیان کرد: شهرستان بندر ماهشهر با یک هزار میلیارد و ۶۵۵ میلیون تومان در رتبه اول شهرستان‌هایی است که بیشترین هزینه برای اجرای پروژه‌ها در آن انجام گرفته است و شهرستان اهواز و آبادان نیز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا