اجتماعیاخبار

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور: پیک کرونا از سه شنبه در استان آغاز شده

۲۷ مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بیان کرد: پیک بیماری کرونا در استان خوزستان از امروز (۲۰ اسفند) آغاز شده است و تا ۲۶ اسفند ادامه دارد، به گونه‌ای که متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۷ مورد ابتلای جدید به کروناویروس در استان خوزستان به ثبت رسیده تا آمار مبتلایان به این ویروس در خوزستان به ۱۱۰ مورد افزایش پیدا کند.

علی احسان‌پور بیان کرد: از موارد جدید ۹ نفر به اهواز، ۶ نفر شوشتر، ۴ نفر اندیمشک و ۲ نفر به شادگان اختصاص داشته و شهرستان‌های آبادان، بهبهان، خرمشهر، گتوند، دزفول و باوی هر کدام یک مورد ابتلای جدید ۲۴ ساعت گذشته استان را داشته‌اند که متاسفانه هفت نفر جان خود را از دست داده‌اند تا فوت‌شدگان این بیماری در خوزستان به ۲۵ نفر برسد.

دکتر احسان پور گفت: از مردم درخواست داریم تنها در صورت کارهای خیلی ضروری آن هم با رعایت اصول بهداشتی از منزل خارج شوند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۸۰۴۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۹۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌اند و همچنین ۲۷۳۱ نفر بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا