اخبارسیاسی

موافقت وزیر کشور با حذف دژ خاکی از حاشیه اروندرود

استاندار خوزستان: بخشی از این دژ خاکی برداشته شد اما همچنان در اختیار مردم قرار نگرفته است در این سفر وزیر کشور با حذف کامل این دژ و بهره‌مندی اهالی از مزایای آن موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، صادق خلیلیان امروز ‌در جمع خبرنگاران با اشاره به مصوبات در نظر گرفته شده برای خوزستان طی سفر اخیر رئیس جمهور اظهار داشت: با توجه به مصوبات سفر رئیس جمهور به خوزستان بنا شده تا ۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار در مدت ۳ سال به خوزستان اختصاص پیدا کند که از این میزان حدود ۲۰۰ میلیارد ریال به توسعه سرمایه‌گذاری و ۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای اشتغال و ازدواج جوانان این استان پرداخت می شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه این اعتبار به تدریج به استان داده می‌شود، عنوان داشت: نخستین تخصیص اعتبار ۱۲ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیارد ریال بود که به خوزستان اختصاص یافت.

خلیلیان در رابطه با برنامه‌های سفر وزیر کشور به خوزستان تصریح کرد: وزیر کشور در سفر به آبادان و خرمشهر از نزدیک در جریان مسائل، مشکلات و پیشرفت پروژه‌های در حال اجرا در این ۲ شهرستان قرار گرفت، همچنین در سفر وزیر کشور پیشرفت فیزیکی بیمارستان قلب خرمشهر ، اتمام بیمارستان طالقانی آبادان همچنین طرح های مرتبط با مبلمان و زیباسازی شهری در آبادان و خرمشهر مورد تاکید قرار گرفت.

وی در پایان به حذف دژ خاکی از حاشیه اروندرود نیز اشاره کرد و افزود: بخشی از این دژ خاکی برداشته شد اما همچنان در اختیار مردم قرار نگرفته است در این سفر وزیر کشور با حذف کامل این دژ و بهره‌مندی اهالی از مزایای آن موافقت کرد؛ در این راستا دژ خاکی به صورت مقطع به مقطع برداشته می‌شود و پس از آسفالت و تامین روشنایی ساحل رودخانه اروند شاهد بهره‌برداری بیشتر مردم از آن خواهیم بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا