اخباراقتصادیسیاسی

۲۵۰ میلیارد تومان برای آب و فاضلاب شادگان در نظر گرفته شد

مدیر عامل آبفا خوزستان:تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان یا به عبارتی ۶.۶ دهم میلیون یورو به علاوه ۵۰۰ میلیارد تومان برای تصفیه خانه شادگان هزینه شده است.

محمدرضا کرمی نژاد امروز در حاشیه آیین افتتاح تصفیه خانه فاضلاب شادگان اظهار داشت: این تصفیه خانه با تلاش و پیگیری همکاران آبفا به بهره برداری رسید، فعالیت‌های مربوط به آزمایش‌های اولیه این تصفیه خانه از یک‌ ماه گذشته انجام شد و هم اکنون در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به مزایا و محاسن تصفیه‌خانه فاضلاب عنوان داشت: بازچرخانی آب، استفاده از پساب و رفع آلودگی آب‌ها در مزارع از مزایای تصفیه خانه فاضلاب است، ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب شادگان ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است و در فاز دوم به ۲۶ هزار متر مکعب خواهد رسید، تاکنون ۲۰۰ میلیارد تومان یا به عبارتی ۶.۶ دهم میلیون یورو به علاوه ۵۰۰ میلیارد تومان برای این تصفیه خانه هزینه شده است.

کرمی نژاد افزود:تصفیه خانه شادگان یکی از بهترین فرایندهای تصفیه خانه کشور است که با فاینانس خارجی ساخته شده است، افزون بر این در شبکه شهر شادگان نیز فعالیت‌های بسیار خوبی انجام شده و پیشرفت این شبکه در حال حاضر به ۸۰ تا ۸۵ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: با اعتباراتی که از سوی دولت سیزدهم برای این منظور ارائه شده است و اعتبارات مربوط به فاینانس داخلی یا ماده ۵۶ حدود ۲۵۰ میلیارد تومان برای شهرستان شادگان در نظر گرفته شده است و پیمانکاران مربوطه فعال هستند.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به مصوبات سفر نخست رئیس جمهور به خوزستان گفت: در این سفر اعتبار قابل توجهی برای سال ۱۴۰۱ و دو سال پس از آن در شادگان و ۴ شهر دیگر دیده شده است، بسیار امیدواریم که با این ارقام و توجه دولت سیزدهم به حل مشکل آب و فاضلاب در خوزستان عملیاتی شود.

کرمی نژاد ابراز داشت: در دهه مبارک فجر آماده افتتاح پروژه‌های آبی مربوط به ۹۰۴ روستا هستیم که در مدت ۸ ماه گذشته پس از تنش آبی خوزستان فعالیت‌هایی در این مناطق صورت گرفت از ۹۰۴ روستا حدود ۷۴ روستا مربوط به شادگان است.

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا