اجتماعیاخبار

هشدار سطح نارنجی هواشناسی خوزستان نسبت به افزایش آلاینده‌ها

اداره کل هواشناسی خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به پایداری و سکون جو و افزایش آلاینده‌ها از روز سه‌شنبه هفته جاری در این استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، اداره کل هواشناسی استان خوزستان در اطلاعیه‌ای نسبت به پایداری و سکون جو و افزایش آلاینده‌ها از روز سه‌شنبه هفته جاری در این استان، هشدار سطح نارنجی صادر کرد.

نوع مخاطره این وضعیت جوی افزایش غلظت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خوزستان و اثر مخاطره تجمع آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم است.

در حالت هشدار نارنجی پیش‌بینی می‌شود که پدیده‌ای جوی اثرات منفی به دنبال داشته باشد و خسارت‌های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی رنگ جهت آماده‌باش دستگاه‌های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت‌زا صادر می‌شود.

 آلودگی هوا در شهرهای بزرگ  باعث ایجاد خطرات بسیاری برای شهروندان می‌شود به طوری که به عقیده متخصصان به علت غلظت چند برابری استانداردهای بین‌المللی بنزن در هوا، ریسک ابتلا به انواع بیماری‌ها از جمله سرطان‌های خونی به‌ دلیل وجود این آلاینده افزایش یافته است.

برای جلوگیری از تبدیل مشکل آلودگی به یکی از مشکلات حاد مثل مرگ و میر انسان‌ها، نیاز به یک جنبش محیط زیستی با مشارکت حداکثری شهروندان احساس می‌شود.

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه جندی شاپور اهواز گفته بود سالانه ۳۳ هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا فوت می‌شوند و حدود ۲.۳ درصد از تولید ناخالص ملی صرف مقابله با خسارت‌های ناشی از آلودگی هوا می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا