اجتماعیاخبار

هشدار افزایش مرگ و میر کرونا در خوزستان / اکثر موارد مرگ و میر واکسن تزریق نکرده‌اند

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با هشدار نسبت به شرایط پیش رو گفت: در صورت ادامه این روند بیماری و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی، شرایط سختی خواهیم داشت.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری فارس از اهواز، محمدحسین سرمست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هنوز به پیک بیماری نرسیده‌ایم و ممکن است در یکی دو هفته آینده شاهد شدت بیشتر بیماری باشیم و تعداد مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی، بستری‌ها و فوتی ها افزایش یابد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد ظرفیت تخت‌های ICU اختصاص داده شده به بیماران مبتلا به کرونا اشغال شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با افزایش تعداد بیماران بد حال، این بیماران ICUها را اشغال می‌کنند و احتمالا در هفته‌های آینده شاهد افزایش موارد مرگ و میر باشیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در صورت ادامه این روند بیماری و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی، شرایط سختی خواهیم داشت و شاید این شرایط تا نوروز ادامه داشته باشد. علاوه بر این ممکن است در ایام عید نوروز کسب و کار مختل شود.

وی ادامه داد: در خوزستان اکثر موارد مرگ و میر علاوه بر داشتن بیماری زمینه‌ای، واکسن تزریق نکرده‌اند یا واکسیناسیون خود را کامل نکرده‌اند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا