اخبارسیاسی

انتقاد نماینده ولی فقیه در خوزستان از سوء مدیریت در حوزه آب

امام جمعه اهواز گفت:منابع آبی کم نداریم ولی سوء مدیریت، خوزستان را بیچاره کرده است در فصل تابستان باز مشکل آب خواهیم داشت.

به گزارش نخیلات به نقل ایرنا، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه این شهر با اشاره به مدیریت آب در این استان اظهار داشت: ما منابع آبی کم نداریم اما این سوءمدیریت است که خوزستان را بیچاره کرده است.

وی با اشاره به احتمال بروز مشکلاتی ناشی از کم آبی در تابستان آینده، افزود: اگر شبکه های آبرسانی مکانیزه باشد و کانال‌ها بتنی شود از هدرروی آب جلوگیری می‌شود، این در حالی است که به طور مثال در رودخانه کرخه آب زیادی هدر می‌رود و به پایین دست نمی‌رسد.

موسوی‌فرد تاکید کرد: امروز اولویت نخست مسئولان خوزستانی زمینه‌سازی برای توزیع عادلانه آب کشاورزی است و باید برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه انجام شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان در ادامه با تاکید بر قدرت بازدارندگی در کشور گفت: در خصوص هجمه روسیه به اوکراین، نماینده پارلمانی اوکراین می‌گوید که در سال ۹۴ میلادی این کشور دارای سومین زرادخانه بزرگ دنیا و پنج هزار بمب اتمی بوده که با تضمین آمریکا، انگلیس و روسیه آنها را از بین بردیم و اکنون با دست خالی در مقابل دشمنان خود قرار گرفتیم.

وی اضافه کرد: آنهایی که می‌گویند عصر موشک گذشته و عصر مذاکره است باید بدانند که قدرت بازدارندگی حرف اول را می‌زند.

موسوی‌فرد تصریح کرد: اگر می‌خواهید اشغال و تجزیه نشوید و توانایی خود را افزایش دهید باید قدرت بازدارندگی خود را بیشتر کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا