اجتماعیاخبار

هشدار پلیس فتا خوزستان درباره هک اینستاگرام

رییس پلیس فتا خوزستان ضمن توصیه به شهروندان برای مراقبت از هکرها در فضای مجازی گفت: مجرمان با هک و دستیابی به اطلاعات شخصی در صفحات فضای مجازی "اینستاگرام" اقدام به سواستفاده و تهدید می کنند.

به گزارش نخیلات به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، سرهنگ علی حسینی روز یکشنبه با اعلام هشدار نسبت به دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری شهروندان در فضای مجازی، گفت: اگر کسی بدون رضایت صاحب عکس، اقدام به انتشار تصاویر خصوصی وی کند، از نظر قانون مجرم شناخته می‌شود و باید درانتظار مجازات باشد.

وی همچنین اظهار داشت که ماده ۱۷ قانون جرایم رایانه‌ای به طور مشخص، هتک حیثیت از طریق انتشار تصاویر خصوصی را دارای عنوان مجرمانه دانسته و برای افرادی که مرتکب این جرم شوند حبس یا جزای نقدی و یا هر ۲ مجازات را در نظر گرفته است.

سرهنگ حسینی با اشاره به مراجعه بانویی به پلیس فتا که تصاویر خصوصی وی در فضای مجازی منتشر شده بود افزود: با جمع آوری مستندات و بررسی‌ فنی هویت متهم که از آشنایان این بانو می باشد شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.

این مقام مسئول بیان کرد: متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه ارتکابی شد، ولی پس از مشاهده مدارک و اسناد جمع‌آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا، علت این اقدام خود را اختلاف خانوادگی عنوان کرد.

سرهنگ حسینی گفت: متهم با هک صفحه اینستاگرام شاکی، تصاویر خصوصی وی را در فضای مجازی منتشر کرده بود.

این مقام انتظامی از معرفی متهم به دادسرا خبر داد و از شهروندان خواست برای جلوگیری از دسترسی‌ غیرمجاز به حساب‌های کاربری خود نسبت به تعیین رمز عبور قوی و تغییر آن به صورت دوره‌ای همچنین فعال کردن تایید هویت ۲ مرحله ای اقدام کنند.

رییس پلیس فتا خوزستان از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسcyberpolice.ir بخش فوریت‌های سایبری اطلاع‌رسانی کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا