اخبار

وزارت راه و شهرسازی عملیات اجرایی جاده اهواز- خرمشهر را ماه آینده آغاز می‌کند

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه با اشاره به طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی با موضوع جاده‌های استان خوزستان گفت: یکی از این جاده‌ها، مسیر اهواز به خرمشهر است که مقرر شد وزارت راه و شهرسازی بعد از برگزاری مناقصه، عملیات اجرایی این پروژه را تا یک ماه آینده آغاز کند.

به گزارش نخیلات، سیدکریم حسینی روز جمعه در گفت‌وگویی با ایرنا اظهار داشت: در جریان فرآیند سوال از وزیر راه و شهرسازی، هفته گذشته در کمیسیون عمران مجلس نشست کارشناسی با حضور ” رستم قاسمی” برگزار شد تا تعهدات وزارت راه و شهرسازی در استان خوزستان مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به حادثه رانندگی در مسیرهای مختلف استان خوزستان و همچنین بار ترافیکی که در این جاده‌ها جابجا می‌شود گفت: به واسطه صنایع و بنادر مختلف در خوزستان، نوسازی و اجرای پروژه‌های راهسازی با درنظر گرفتن اعتبارات ملی، ضروری است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تصادف زنجیره‌ای در دی ماه سال گذشته در جاده قدیم اهواز- خرمشهر اشاره‌ کرد و گفت: احداث جاده مناسب و استاندارد در این مسیر، مطالبه مردم استان خوزستان است تا از بروز حوادث مشابه دیگر جلوگیری کند.

وی ادامه‌داد: در همین راستا، وزیر راه و شهرسازی بر آغاز عملیات اجرایی این جاده طی یکماه آینده و بعد از برگزاری مناقصه پروژه تاکید کرد.

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه به بخش دیگری از مشکلات مربوط به راه‌های بین شهری و روستایی در استان اشاره‌کرد و گفت: بخش دیگر سوال از وزیر راه و شهرسازی مربوط به اجرایی نشدن تعهدات این وزارتخانه در مورد ترمیم راه‌های آسیب دیده از سیل سال ۱۳۹۸ بود.

وی گفت: در جریان سیلاب سال ۱۳۹۸ خسارات زیادی به راه‌های روستای در بخش اسماعیلیه، حمیدیه (مسیر خسرج)، شهرستان باوی (مسیر عنافچه) و شهرستان کارون (مسیر جاده شرق کارون) وارد شد و باوجود وعده‌های وزیر سابق، بخش قابل توجهی از بازسازی این جاده‌ها تکمیل نشده‌اند.

عضو مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: اعتبارات مورد نیاز برای احداث پل‌های عنافچه و خسرج نیز تامین نشده است و همچنان اهالی این مناطق برای تردد دچار مشکلات زیادی هستند.

حسینی اضافه‌کرد: وزیر راه و شهرسازی متعهد شد تا فرآیند پیگیری تامین اعتبار مورد نیاز احداث این پل‌ها را با جدیت در دستور کار قرار دهد.

وی یادآورشد: همچنین تکمیل و ترمیم راه‌های روستایی خسارت دیده از سیلاب سال ۱۳۹۸ با دستور وزیر راه و شهرسازی در دستور کار دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه قرار گرفت.

نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه با بیان اینکه موقتا طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی به مدت یکماه به تعویق افتاد گفت: در صورتی که اقدام عملی برای اجرایی شدن تعهدات این وزارتخانه در استان خوزستان مشاهده نشود، طرح سوال از وزیر راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مجدد پیگیری می‌شود.

خوزستان دارای ۱۸ هزار و ۵۵۸ کیلومتر راه است که ۱۲ هزار و ۴۲۲ کیلومتر راه روستایی است.

خوزستان در حمل کالا رتبه نخست، جابجایی مسافر رتبه سوم و استاندارد جاده رتبه ششم را دارد که همین امر تردد در جاده های خوزستان را خطرناک کرده است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا