اخبار

گردوغبار ناخوانده خوزستان را به تعطیلی کشاند

در پی بروز پدیده گردوغبار و افزایش غلظت 25 برابری آن، مسئولان استان خوزستان، تمامی ادارات، سازمان ها، مراکز آموزشی و بانک ها را برای امروز دوشنبه 12 اردیبهشت تعطیل اعلام کردند.

به گزارش نخیلات، بر اساس اعلام اداره کل محیط زیست استان خوزستان، میزان غلظت گرد و خاک موجود در هوای اهواز تا ساعت هشت صبح امروز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت، به ۳۸۰۰ میکرون رسید که نشان دهنده آلودگی بالای ۲۵ برابری هوا در این کلانشهر است و پیش بینی می شود این پدیده برای فردا سه شنبه در سطح استان تداوم داشته باشد.

بر همین اساس و با توجه به اعلام اداره‌کل هواشناسی استان خوزستان مبنی بر افزایش غلظت توده گردوخاک و تصمیم کارگروه اضطرار آلودگی هوا کلیه ادارات و دستگاه‌های خوزستان امروز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت‌ماه تعطیل اعلام شد.

شب گذشته از سوی کارگروه اضطراری آلودگی هوا کلیه مقاطع تحصیلی و دانشگاه تعطیل اعلام شده بود.

همچنین ادارات قرار بود برای صبح امروز با دو ساعت تأخیر فعالیت خود را آغاز کنند که به دلیل تداوم شرایط آلودگی هوا ناشی از وقوع گرد و خاک، ادارات استان امروز به صورت کامل تعطیل شدند.

بر اساس اعلام دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان خوزستان، بانک‌های استان نیز مشمول این تعطیلی هستند.

گفتنی است که اداره کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان اعلام کرد، تا ساعت هشت صبح امروز میزان غلظت گرد و خاک موجود در آبادان ۲۱۴۷، اهواز ۳۸۰۰، خرمشهر ۳۴۰۴، دزفول ۲۵۶۷، شادگان ۲۷۱۶، سوسنگرد ۳۱۸۲، شوش ۳۵۳۰ و شوشتر ۱۷۹۹ رسیده است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن