اخباراقتصادی

مدیر جهاد کشاورزی حمیدیه: جلوگیری از تلفات گاومیش‌ها با ساخت استخر شنا

مدیر جهاد کشاورزی حمیدیه گفت: حیات گاومیش به عنوان یک ذخیره ژنتیکی ارزشمند، وابسته به آب و شناور شدن این دام در آن است که تدابیری برای پیشگیری از بحران خشکسالی در بخش دام شهرستان اندیشیده شده است.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حمید مطرودی مدیر جهاد کشاورزی حمیدیه افزود: باتوجه به اعلام سازمان آب و برق خوزستان درخصوص کاهش شدید ذخایر آبی در سد‌های استان، با هدف جلوگیری از تلفات گاومیش‌ها و متضرر شدن دامداران در مناطق مختلف شهرستان، عملیات ساخت حوضچه و استخر خاکی برای شنای این حیوان ارزشمند در مسیر رودخانه کرخه آغاز شد.

وی با بیان اینکه خشکسالی و کمبود آب، جان این ذخایر ژنتیکی را به خطر می‌اندازد، افزود: مه پاشی برای گاومیش‌ها نیز از پیشنهادات ارائه شده است و نصب مه پاش در واحد‌های پرورش گاومیش برای خنک ماندن این حیوان در دستور کار قرار دارد.

مطرودی همچنین گفت: خشکسالی شدید و بی سابقه پارسال صدمه‌های جبران ناپذیری بر بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله پرورش گاومیش وارد کرد که امیدواریم امسال با پیشگیری و آموزش و اقداماتی نظیر ساخت استخر شنا و راه اندازی مه پاش در واحد‌های گاومیش‌داری از تلفات در این بخش جلوگیری کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا