اخبارسیاسی

دفاعیات حبیب اسیود از فردا در دادگاه انقلاب آغاز می شود

نخستین جلسه استماع دفاعیات حبیب فرج الله چعب مشهور به حبیب اسیود سرکرده گروهک تروریستی و جدایی طلب موسوم به «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» فردا سه شنبه ۲۴ خرداد در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نخیلات، نخستین جلسه استماع دفاعیات حبیب اسیود در حالی برگزار می شود که پیش از این ۵ جلسه تفهیم اتهام، برای اسیود برگزار شده و نماینده دادستان در آنها به قرائت کیفرخواست متهم پرداخته است و بنابر کیفرخواست صادر شده، حبیب اسیود متهم به رهبری و اداره گروهک تروریستی و جدایی طلب موسوم به «حرکة النضال العربي لتحرير الأحواز» است.

این گروهک مسئول طراحی و اجرای عملیات های مختلف تروریستی در سطح استان خوزستان است که از جمله آنها، بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، اداره محیط زیست، بانک سامان، فرمانداری های اهواز، دزفول و آبادان و نیز بمب گذاری در خطوط انتقال نفت و به رگبار بستن مردم اهواز در جریان برگزاری مراسم رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است که طی آن ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی به شهادت رسیدند.

گفتنی است، نخستین جلسه استماع دفاعیات حبیب اسیود قرار بود پیش از این برگزار شود که به دلیل آلودگی چند روزه هوای تهران و تعطیلی بر اثر گردوغبار به تعویق افتاده بود.

امتیاز کاربران: ۳.۳ ( ۱ رای)
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا