گزارش

خلاصه‌ای در رابطه با گروهک تروریستی حرکه النضال

This post is also available in: Arabic

در رابطه با افشاگری بر علیه گروهک تروریستی حرکه النضال مقاله ای از ماهنامه‌ی راه‌نما را نخیلات بازنشر می‌کند:

محل استقرار: دانمارک، سوئد و هلند.
نام مسئول: حبیب نبگان، ساکن دانمارک.
اهداف: براندازی جمهوری اسلامی از طریق قیام مسلحانه.
امکانات: مجهز به اسلحه و مهمات سنگین و نیمه سنگین و حضور در اینترنت و راه اندازی سایت احوازنا.
اقدامات: انجام سیزده مورد بمب گذاری در استان خوزستان در سال ۱۳۸۴.

از جمله معروف ترین و خشن ترین گروه های تروریستی خشونت طلب خلق عرب گروه تندرو «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز»، جنبش عربی آزادی بخش اهواز، می باشد.

تشکیلات نظامی و تروریستی حرکه النضال العربی لتحریرالاحواز و شاخه نظامی آن موسوم به محی الدین آل ناصر، از اواسط سال۱۳۷۶ با هدف مقابله با جمهوری اسلامی و تجزیه خوزستان فعالیت خود را آغاز نمود. این گروه که بازوی نظامی جبهه التحریر، جنبشی نظامی که در عراق مستقر بود، است آشکارا شیوه مسلحانه و تروریستی را برگزید. افراد این گروهِ نژادپرست اعتقاد دارند که باید مبارزه مسلحانه تا نابودی فارس ها (غیرعرب ها) و آزادی عربستان (استان های خوزستان، بوشهروهرمزگانوجزایرخلیج فارس!) بی رحمانه ادامه داشته باشد. جزایر سه گانه ابوموسی و تنب را نیز بخشی از خاک اعراب می دانند و علاوه بر آن در نقشه های خود عنوان خلیج عربی را به جای خلیج فارس برگزیده اند.

این گروه به مشی مسلحانه اعتقاد دارند. بمب گذاری های سال ۱۳۸۴ در اهواز نیز از اقدامات خشن این گروه است. این گروه با بی رحمی تمام، از این جنایات از جمله بمب گذاری در فرمانداری اهواز که به شهادت بیش از ۱۱ تن و زخمی شدن بیش از ۸۷ تن از هم میهنانمان انجامید و بمب گذاری در ساختمان منابع طبیعی اهواز فیلم برداری کرده و در اینترنت منتشر کردند.

این تشکیلات از بدو تأسیس تا خرداد ۱۳۸۴ اقدام به جذب و آموزش بیش از سی نفر از عناصر دارای تفکرات تجزیه طلبانه و مساعد انجام اقدامات عملیاتی برای وارد شدن به فاز نظامی و… نمود.

تشکیلات تروریستی مذکور اقدام به بمب گذاری در فرمانداری اهواز، سازمان مدیریت وبرنامه ریزی، سازمان مسکن وشهرسازی، شرکت طرح توسعه نیشکر خوزستان، چاه شماره ۱۷۹ نفت، دو محل از خطوط لوله ورودی و خروجی منتهی به چاه ۱۷۹، خطوط لوله نفت آبادان را به ترتیب در تاریخ ۱۰شهریور۱۳۸۴ و ۷آبان۱۳۸۴، اداره کل منابع طبیعی استان خوزستان، بانک سامان منطقه کیان پارس، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی استان، فرمانداری های آبادان و دزفول نمودند. در اثر این عملیات ها تعداد ۱۴ نفر از هموطنان مظلوم و بی گناه شهید و بیش از ۱۵۰ نفر نیز زخمی شدند و خسارات مالی بسیار هنگفتی نیز به اماکن دولتی و خصوصی وارد شد.

از دیگر جنایات این گروه بمب گذاری ۲۳ مهر در خیابان نادری در ماه رمضان و در شلوغ ترین زمان ممکن، ساعتی پیش از اذان مغرب، بود که به کشته شدن ۶ نفر و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ تن انجامید. اوج بی شرمی و بی رحمی این گروه آنجا بود که ابتدا یک بمب صوتی و هنگامی که مردم در محل جمع شدند بمب اصلی منفجر شد. در بین کشته شدگان و زخمی ها تعداد زیادی عرب نیز وجود داشت! علی عفراوی متهم اصلی این بمب گذاری ها در اعترافاتش که از تلویزیون خوزستان پخش شد، ارتباط با طاهر آل نعمه در کانادا، موسوی در حزب النهضه و ابوبشار، محمود احمد، رئیس جبهه دموکراتیک خلق عرب در انگلیس را عامل تحریک به انجام این جنایات تروریستی دانسته بود.

پس از انجام این عملیات های تروریستی با اقدامات نیروهای امنیتی تعدادی از اعضای این گروه بازداشت شدند و ۷ نفر از اعضای اصلی آن به نام های حبیب نبگان، احمد نیسی، هانی نیسی، حاتم نیسی، یعقوب نیسی، عادل نیسی، حبیب فرج الله چعب به خارج از کشور متواری و در کشورهای هلند، دانمارک و سوئد مستقر شدند. در حال حاضر این افراد در برخی از تجمع های تجزیه طلبانه در خارج از کشور شرکت دارند و هنوز دست از اقدامات کور و مسلحانه خود برنداشته است.

حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز از بمب گذاری تا ازدواج تشکیلاتی

براساس خبری که در اسفند ماه ۱۳۸۴ در روزنامه های سراسری و تلویزیون خوزستان منتشر شد اعلام گردید که این گروه تروریستی مورد ضربه قرار گفت وبعد ها نیز اعدام عوامل بمب گذرای مهر تاییدی بر این خبر بود
در فیلمی که همان سال و فیلم های اخیر پرس تی پخش شد مشخص شد که چند تن از اعضای این گروهک که بیشتر از دو خانواده موسوم به نیسی و نبگان هستند در کشور های دانمارک ، سوئد و هلند پناهندهگی اخذ نمودند ؟!
بعد از استقرار این افراد ازدواج های تشکیلاتی فی مابین آنها بوقوع پیوست که خواندن آن خالی از لطف نیست ….
-ازدواج تشکیلاتی زمان سلیمانی (طارق کعبی) با دختر احمد نیسی معاون تشکیلات حرکه النضال که براساس خبر منتشره در پرس تی وی عامل اصلی کشته شدن ۲ شهروند عرب شوشتربوده است . ضمن اینکه براساس اخبار دریافتی از هلند ودانمارک دختر احمد قبل از ازدواج با زمان سلیمانی در عقد حبیب نبگان سرکرده گروه بوده است وبعد از بازگشت همسر حبیب زمان سلیمانی مجبور به ازدواج با وی شد .
-خواستگاری حجر نیسی معروف به ناهض از شیما دختر حبیب نبگان از دیگر ازدواج های تشکیلاتی است که این ازدواج با مخالفت حبیب مواجه شده و خطاب به احمد نیسی عنوان نمود که شما و پسرت در حد واندازه خانواده ما نیستید که به شما دختر بدیهم ؟!
-خواستگاری ناصر احمدی ( نبگان ) برادر حبیب نبگان از حلا نیسی خواهر عادل نیسی در سالهای قبل که این امر با مخالفت خانواده نیسی ها مواجه شد که فاطمه نیسی در گزارشی که برای وبلاگ ما ارسال نمود اعلام کرد به نظر می رسد مخالفت حبیب با ازدواج ناهض با دخترش مقابله به مثل حبیب نبگان بوده است .
-ازدواج تشکیلاتی یعقوب نیسی عضو حرکه النضال با دختر حبیب نبگان از دیگر ازدواج های تشکیلاتی است که می توان به آن اشاره نمود .
یعقوب نیسی که به مدت سه سال خواهر حاتم وعادل نیسی عضو حرکه النضال را در عقد خود داشت به دلایل نامعلومی از وی جدا شد و اخیر با دختر حبیب نبگان ازدواج نمود .
فاطمه نیسی که ظاهراً از هلند برای ما مطلب می فرستد در مطلب اعلام کرد که حسادت باعث جدائی یعقوب وخواهر من شده است و من در روز مراسم عروسی با یعقوب درگیر شدم و برادران من نیز با وی ارتباط ندارند در حال حاضر ارتباط ما با خانواده حبیب نبگان رو به وخامت می گذارد .

ازدواج تشکیلاتی علی مطیری با فهیمه اسماعیلی ، فهیمه اسماعیلی در مصاحبه با پرس تی وی دراین خصوص می گوید :
فهیمه اسماعیلی در مصاحبه با شبکه پرس تی در خصوص عضویتش در گروهک تنو.ریستی حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز شاخه نظامی محی الدین آل ناصر می گوید :
…خیلی سربسته به من گفتند ، گفتند ما می خواهیم یه فیلم بگیریم من قبول نکردم نمیخواستم … علی رو کشاندم توی حال ، موقعیکه لباس تن من کردند با اکره این کار را کردم لباس نظامی لباس چریکی ، توضیح دادند چکار کنم ، قدم را بلند نشان دادند

فهمیه می گوید یک روز تلفن منزل ما به صدا در آمدو من گوشی را برداشتم یه آقای خودش را علی معرفی کرد گفت من با فهیمه کار دارم برخی مشخصات من را داده و… کنجکاوی من را به دیدن این آقا کشاند … وی در این ملاقات از من خواستگاری کرد بدون اینکه بخوام ، وارد حزب محی الدین آل ناصر شدم و موقعیکه دستگیر شدم حس کردم که آن قرار ملاقات های مکرراین را برای من تداعی می کرد ، حتی نمی دانستم که حزبی بنام محی الدین آل ناصر هست اینها فهمیده بودند که من یک زن کاملا احساساتی هستم دست روی عواطف من گذاشته بودن و واقعا با احساس من بازی کردند ….

این ناگفته نمونه که شاید ازدواج علی با من حتی بعدا ازشون پرسیدم متوجه شدم عضو حزب محی الدین آل ناصر شدم از شون پرسیدم هدف شما از ازدواج با من چه بوده است گفت من یک مرد تنها بودم و مثلا خیلی سریع همه نگاه ها ملطفت من می شد من به خاطر اینکه یک زندگی عادی داشته باشم بخوام مثلا هیچ نظری متوجه من نشود ، هر چه باشه حضور مرد مجرد در یک خانه سوال برانگیزاست برای همسایه این وآن و گفت من شما را بهانه کردم با شما ازدواج کردم از من برای رای یک پوشش استفاده کرده نه تنها برای خودش برای بقیه کارهایش…

حبیب نبگان از من واحساسات من وعلی سوء استفاده کرده است علی را بازیچه قرار دادند علی را برای اهداف شون تربیت کردند . برای پیشبرد اهداف خودش .

خیلی از مادرا را داغدیده کردند خیلی از زنان جوان را بیوه کردند خیلی ازبچه ها را یتیم کردند . میتونم بگم که حبیب نبگان که داره در مجامع حقوق بشری از من حمایت میکنه میتونم بگم خودش این بلا را سرمن آورد ….

..علی مطیری نیز در فیلمی که در سال ۱۳۸۵ از شبکه خوزستان پخش شد خود را مسئول شورای سه نفره نظامی محی الدین آل ناصر شاخه نظامی گروهک حرکه النضال تحت امر حبیب نبگان معرفی کرده است وی گفت منزل من در اهواز یکی از خانه های تیمی گروه بوده که اسلحه ومهمات در این منزل نگهداری می شد و خود شخصاً بسیاری از طراحی ها و شناسائی ها و بمب سازی و بمب گذاری های مقابل بیماریستان رازی ، برنامه وبودجه ، فرمانداری های آبادان و دزفول ، بانک سامان ، مسکن وشهرسازی و… را انجام داده است و ی در ادامه گفت همسرش بنام فهیمه نیز ضمن قرائت بیانیه قبول مسئولیت بمب گذاری بمب کارگذاشته شده در منابع طبیعی اهواز را از منزل به محل منابع طبیعی منتقل نمود

اقدام تروریستی با نام مقاومت عربی الاحواز

گروهک تروریستی حرکه النضال که مدتی است به دلیل حضور در کشورهای اروپایی در ذیل اقدامات تروریستیش از عنوان حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز استفاده نمی کند بیانیه ها واخبار تروریستی خود را با نام مقاومت عرب الاحواز صادر مینماید .

این گروه تروریستی از زمان فرار اعضایش به اروپا مسئولیت ضمن در وغ گویی و انتشار اخبار کذب هر گونه اقدام از قبیل تصادف منجربه فوت ،آتش سوزی ، سرقت های مسلحانه منجر به فوت ، انفجار میعانات گازی در پتروشیمی و صنایع نفت وگاز ، زلزله و سیل ؟! در خوزستان را به عهده می گیرد .

براساس اسناد منتشره ویکی لیکس حبیب نبگان و احمد نیسی در سال ۱۳۸۴ بعد از فرار از کشور به اتفاق فردی بنام فرید مقیم کشور امارات متحده عربی با سفیر آمریکا در امارات ملاقات و ضمن توضیح در مورد چگونگی بمب گذاری های خود در اهواز از وی درخواست پناهندگی و ملاقات با اعضای سازمان سیا می نمایند

اذعان عضو گروهک حرکه النضال به تروریستی بودن خود…

حاتم نیسی فرزند صدام عضو گروهک تروریستی حرکه النضال در صفحه فیس بوک خود به تروریستی بودن خود ، پدر و پدر بزرگش اعتراف نمود .

بررسی نشان می دهد که گفته های وی در مورد خانواده اش از صحت برخور دار است ، احمد ، هانی ، عادل ، ناهض ، یعقوب نیسی وبرخی ازبستگان آنها ازجمله زمان سلیمانی و… تنهابرخی ازتروریستهای آدمکش هستندکه درسالهای اخیر حدود ۱۷ عرب را در خوزستان کشته اند

وی در این خصوص نوشت :

للمواقع الفارسیه وعمیل الفرس جاسم: اذا کان هؤلاء الابطال المقاومین، ارهابیین فسجل یا تاریخ اسمی و اسم ابی و امی و اختی واطفالی معهم فی قائمه الارهاب

تروریست های خوزستان در بحرین و عربستان چه می کنند؟

احمد نیسی از عوامل بمب گذاری های استان خوزستان در سال ۱۳۸۴ و عادل سویدی عضو گروهک تروریستی – حزم – در اوایل فروردین ماه امسال به دعوت سعودی ها و رژیم آل خلیفه وارد جزیره بحرین شده اند تا برای سرکوب مردم انقلابی این کشور با نیروهای نظامی همکاری کنند.

این دو تروریست که دست شان به خون ده ها نفر از شهروندان خوزستانی آلوده است، در ژستی دیپلماتیک دم از امنیت خلیج فارس زده و به رژیم آل خلیفه ابراز وفاداری کرده اند. این افراد همچنین قرار است بر طبق توافق هایی که صورت گرفته، به ساماندهی نیروهای چریکی و گروه های تروریستی در این کشور بپردازند و زمینه را برای اعمال فشار و سرکوب انقلابیون بحرینی در محله ها و منطقه های مختلف فراهم کنند.

به نظر می رسد رژیم آل سعود که چند وقت پیش حبیب نبگان سرکرده گروهک بمب گذار خوزستان را به کشورش دعوت کرد، قصد دارد تیم های تروریستی را وارد جمهوری اسلامی کند و مجددا در استان خوزستان دست به جنایات ضدبشری علیه مردم بی گناه بزند. همچنین اخیرا منابع آگاه اعلام کردند که پادشاه بحرین با حمایت های مادی بسیار از گروهک تروریستی سپاه صحابه در پاکستان سعی در ایجاد ناامنی در مرزهای ایران و پاکستان است.

از سوی دیگر، در گزارش اخیر احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در ایران از صحبت های این افراد که دست شان به خون مردم ایران آغشته است، به عنوان سند و مدرک تقابل حکومت ایران با حقوق اقلیت های قومی و مذهبی استفاده شده است.

گفتنی است این افراد در بمب ‏گذاری ۲۲ خرداد ماه سال ۸۴ مقابل فرمانداری آبادان و دزفول و نیز بمب ‏گذاری ‏های دی ماه این سال مقابل بانک سامان و اداره منابع طبیعی اهواز دخالت داشته اند و بار ها با ارتباط گیری با گروهک های تروریستی خارج از کشور و همچنین دریافت کمک های سنگین مالی از کشورهای خارجی، درصدد ایجاد تفرقه و جدایی طلبی در منطقه خوزستان بودند.

به عنوان مثال، احمد نیسی معاون گروهک تروریستی حرکه النضال از جنایتکاران فراری است که روزگاری در شهر شوشتر زندگی می کرد، به علت گرایش به سلفیت در مدت کوتاهی نیز خانواده اش را به این امر ترغیب کرد. وی آموزه های خود را از رژیم بعثی عراق می گرفت،اوطی همکاری با سرویس های جاسوسی کشورهای منطقه به اتفاق حبیب نبگان و برخی از بستگان خود، اقدام به بمب گذاری و ترور در استان خوزستان کرد که منجر به شهادت ۲۹ نفر و مجروحیت ۳۵۰ نفر از هموطنان شد.

وی در سال ۱۳۸۴ به اتفاق برادر و برخی از بستگانش به خارج از کشور گریخت. او به کشور هلند که داعیه دار حقوق بشر است، فرار کرد و پناهندگی سیاسی گرفت. او در حال حاضر، ژست حقوق بشری گرفته و به راحتی در خیابان های ماستریخت و برخی از کشورهای اروپایی تردد دارد. او به اتفاق همسر و فرزندانش تجمع های سه، چهار نفری! در مقابل سفارت خانه جمهوری اسلامی ایران برگزار می کند.

ادامه دارد …

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا