اخبارسیاسی

خبرنگاران ایران اینترنشنال در پیام های خود به وزارت اطلاعات چه گفتند؟

در پی اعلام تروریستی بودن شبکه ایران اینترنشنال توسط وزیر اطلاعات، وحشت و نگرانی کارکنان این شبکه را فراگرفته است به گونه ای که دو نفر از مجریان این شبکه از طریق واسطه هایی پیام هایی مبنی بر تمایل به بازگشت به ایران و جدا شدن از این شبکه تروریستی، برای وزارت اطلاعات ارسال نمودند.

به گزارش نخیلات، در پی گفتگوی تفصیلی و تحلیلی «حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب» وزیر اطلاعات با دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای درباره حوادث اخیر که در روز چهارشنبه گذشته ۱۸ آبان منتشر شد، نگرانی های شدید در میان کارکنان شبکه ایران اینترنشنال به راه افتاده است تا جایی که برخی از عناصر این شبکه تروریستی با ارسال پیام هایی به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی خواستار بازگشت به ایران و جدایی از این شبکه شدند.

وزیر اطلاعات با تروریستی خواندن شبکه ماهواره ای ایران اینترنشنال در این گفتگو اعلام نمود: از این پس، هر نوع ارتباط با این سازمان تروریستی به ‌عنوان ورود به حوزه تروریستی و تهدید امنیت ملی تلقی خواهد شد.

در همین زمینه بخوانید: رمزگشایی وزیر اطلاعات از آشوب های اخیر کشور

در همین راستا دو عضو این شبکه در پیام‌هایی که با واسطه به دستگاه امنیتی ایران ارسال کرده‌اند، خواستار کمک از وزارت اطلاعات ایران برای بازگرداندن آنها به کشور شده‌ و گفته‌اند، که آنها با هدف مقابله با تمامیت ارضی ایران به ایران‌اینترنشنال نرفته‌ بودند اما امروز با شفاف شدن اوضاع خواستار بازگشت به کشورشان هستند.

یک منبع آگاه در همین زمینه می گوید: یکی از افراد فعال در سعودی‌اینترنشنال که به شدت پیگیر بازگشت به ایران و پایان فعالیت خود در شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال است؛ می‌گوید که اعضای این شبکه تا اطلاع ثانونی نه تنها برای جام‌جهانی بلکه حتی برای تفریح هم نمی‌توانند از انگلیس خارج شوند چراکه سازمان امنیتی انگلیس به شدت نگران بازگشت اعضای این شبکه به تهران و پاشیده شدن بیش از پیش شیرازه آن هستند.

وی گفت: برخی اعضای این شبکه سعودی برای آنکه وفاداری خود به سرویس‌های جاسوسی را ثابت کنند در صفحات شخصی خود تندتر شده‌اند؛ آن عضوی که علاقمند به بازگشت است می‌گوید که در جلسات اخیری که در شبکه برگزار شده، همه اعضا از شکست پروژه ضدامنیتی وحشت‌زده شده و گفته‌اند که همه هزینه‌های عربستان سعودی بدون نتیجه بوده است.

گفتنی است برخی عناصر داخلی مرتبط با این شبکه همچون الهام افکاری در روزهای گذشته توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شدند.

 

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا