اخبارسیاسی

حفاظت مسلحانه اسکاتلندیارد از شبکه تروریستی ایران اینترنشنال

روزنامه تایمز لندن نوشت: پلیس انگلیس خودروهای واکنش به حملات مسلحانه را برای حفاظت از شبکه ایران اینترنشنال در غرب لندن مستقر کرد.

به گزارش نخیلات، روزنامه انگلیسی تایمز روز شنبه ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان ماه) در گزارشی با عنوان «پلیس مسلح، دفتر ایران اینترنشنال در لندن را پس از تهدید تهران، حفاظت می کند» مدعی شد که اسکاتلندیارد پس از تهدید روزنامه نگارانش توسط تهران، خودروهای واکنش مسلحانه را در خارج از شبکه تلویزیونی ایران اینترنشنال قرار داده است.

این گزارش می افزاید پس از پوشش اخبار اغتشاشات اخیر در ایران توسط این شبکه، تهران این شبکه را به عنوان «سازمان تروریستی» معرفی نمود و به همین دلیل روز پنج شنبه گذشته، پلیس متروپولیتن خودرورهای واکنش مسلحانه خود را در مقابل مقر این شبکه واقع در غرب لندن مستقر نموده است.

در این زمینه بخوانید: رمزگشایی وزیر اطلاعات از آشوب های اخیر در کشور

در پی گفتگوی تفصیلی و تحلیلی «حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب» وزیر اطلاعات با دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای درباره حوادث اخیر که در روز چهارشنبه گذشته ۱۸ آبان منتشر شد، نگرانی های شدید در میان کارکنان شبکه ایران اینترنشنال به راه افتاده است تا جایی که برخی از عناصر این شبکه تروریستی با ارسال پیام هایی به وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی خواستار بازگشت به ایران و جدایی از این شبکه شدند.

در همین راستا دو عضو این شبکه در پیام‌هایی که با واسطه به دستگاه امنیتی ایران ارسال کرده‌اند، خواستار کمک از وزارت اطلاعات ایران برای بازگرداندن آنها به کشور شده‌ و گفته‌اند، که آنها با هدف مقابله با تمامیت ارضی ایران به ایران‌اینترنشنال نرفته‌ بودند اما امروز با شفاف شدن اوضاع خواستار بازگشت به کشورشان هستند.

یک منبع آگاه در همین زمینه می گوید: یکی از افراد فعال در سعودی‌اینترنشنال که به شدت پیگیر بازگشت به ایران و پایان فعالیت خود در شبکه تروریستی سعودی‌اینترنشنال است؛ می‌گوید که اعضای این شبکه تا اطلاع ثانونی نه تنها برای جام‌جهانی بلکه حتی برای تفریح هم نمی‌توانند از انگلیس خارج شوند چراکه سازمان امنیتی انگلیس به شدت نگران بازگشت اعضای این شبکه به تهران و پاشیده شدن بیش از پیش شیرازه آن هستند.

در این زمینه بخوانید: خبرنگاران ایران اینترنشنال در پیام های خود به وزارت اطلاعات چه گفتند؟

این شبکه که از ابتدای اغتشاشات در ایران با دروغ‌پردازی و اخبار جعلی به تهییج و تحریک اغتشاشگران در ایران دست زده، طبق این گزارش، ایران را به هدف قرار دادن دو خبرنگار ایرانی-بریتانیایی خود متهم کرده است.

در واکنش به اقدامات تروریستی این شبکه سعودی، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اواخر مهرماه آن را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده بود: وزارت امور خارجه بر اساس مصوبات مراجع ذیربط، در چارچوب قواعد حقوقی مرتبط و سازوکارهای تحریمی مربوطه و به عنوان عمل متقابل، تعدادی از نهادها و اشخاص بریتانیایی را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم، خشونت و نفرت پراکنی و نقض حقوق بشر تحریم می‌کند. اشخاص حقیقی و حقوقی فهرست شده، از جمله فعالیت‌هایی کرده‌اند که منجر به اغتشاش، خشونت و اقدامات تروریستی علیه ملت ایران شده است.

در این فهرست «مرکز ملی امنیت سایبری بریتانیا، ستاد ارتباطات دولت بریتانیا (GCHQ)، شرکت‌های ولانت مدیا، گلوبال مدیا و دی‌ام‌ای مدیا و بی.بی.سی فارسی و ایران اینترنشنال به عنوان شبکه‌های تحت پوشش آن‌ها» قرار داشتند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا