اخبارسیاسی

وزارت دادگستری آمریکا: سوئد بهشت تروریست هاست

بر اساس اسناد آرشیو دادگستری آمریکا، سوئد چندین دهه است که بهشت تروریست های مختلف جهان از جمله تروریست های جدایی طلب الاحوازیه است.

به گزارش نخیلات، در آرشیو وزارت دادگستری آمریکا سندی وجود دارد که نشان می‌دهد، سوئد از چند دهه پیش به پناهگاهی برای افراد و گروه‌های تروریستی تبدیل شده است.

170134299

براساس اسناد موجود در آرشیو وزارت دادگستری آمریکا، حمایت و پناه دادن سوئد به تروریست‌ها مربوط به سال‌های اخیر نبوده و این کشور از دهه‌های پیش به بهشتی برای تروریست‌ها تبدیل شده است. دولت سوئد علاوه بر حمایت و آموزش گروه‌های تروریستی ضد ایرانی، مانند منافقین و الاحوازیه، میزبان تروریست‌ها از کشورهای دیگر نیز هست.

هفته گذشته «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرد سوئد و فنلاند باید ۱۳۰ تروریستی که به آنها اعلام کرده‌ایم را به ترکیه تحویل دهند؛ ما شاهد تظاهرات گروه تروریستی پ‌ک‌ک در خیابان‌های سوئد هستیم که پیشتر در این باره هشدار داده بودیم اما متاسفانه این تظاهرات متوقف نشدند.

170134287

 

در سند موجود در وزارت دادگستری آمریکا که در سال ۱۹۷۹ (۱۳۵۷) منتشر شده، آمده است:

حاشیه‌نویسی
به نظر می‌رسد سوئد اقدام به جذب پناهندگان تروریست می‌کند و این کشور باید بداند که نمی‌تواند خود را در مقابل فعالیت‌های تروریستی مصون بداند. این موضوع، فعالیت‌های پلیس سوئد و قانونگذاران سوئدی که برای کنترل تروریسم فعالیت می‌کنند را مورد بحث قرار می‌دهد.

چکیده
حضور بسیاری از پناهندگان سیاسی در سوئد، این کشور را به مکانی جذاب برای تروریست‌ها تبدیل کرده است. همکاری پلیس بین‌المللی با هدف پیشگیری و کنترل فعالیت‌های تروریستی [در این کشور] افزایش یافته و پلیس به دستگاه‌های تشخیص بمب مانند تجهیزات پرتو ایکس، تجهیزات کنترل از راه دور و دوربین‌های الکترونیکی مجهز شده است.

یک قانون ضد تروریستی جدید توسط سوئد تصویب شده است که پلیس مهاجرت را به منابع لازم برای کنترل افرادی که به سوئد می‌آیند تجهیز می‌کند. این قانون مشخص می‌کند افراد متعلق به گروه‌های خاصی مانند «ارتش سرخ ژاپن» یا گروه «سپتامبر سیاه» اجازه ورود به کشور را نخواهند داد.
چند اقدام مشخص شده که حمله تروریستی به مدیران تجاری یا مقام‌های کشور را دشوارتر می‌کند. از این افراد خواسته شده برنامه مشخص فعالیت روزانه خود را تغییر دهند؛ در طول روز به طور مکرر با خانواده خود در تماس باشند و مراقب ارائه اطلاعات با خانواده خود باشند.

گفتنی است حبیب اسیود سرکرده گروهک تروریستی موسوم به حرکة النضال العربی لتحریر الاحواز که مسئولیت ده ها عملیات تروريستی را در خوزستان برعهده داشت و هم اکنون در انتظار حکم دادگاه خویش در ایران است نیز تبعه سوئد بود و بیش از ۱۵ سال در آن کشور و با حمایت سرویس اطلاعاتی اين کشور علیه ملت ایران اقدام به برنامه ریزی، هدایت و انجام عملیات مختلف تروریستی می نمود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا