اخبارسیاسی

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و وزیر خارجه استرالیا

وزیر امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه استرالیا به حضور یکی از سرکردگان گروهک تروریستی الاحوازیه در استرالیا اشاره کرد و گفت: این گروهک تروریستی متهم به قتل و ترور شهروندان عادی در ایران است.

This post is also available in: Arabic

به گزارش نخیلات به نقل از  خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «خانم پنی وانگ» وزیر امور خارجه استرالیا روز چهارشنبه دوم فروردین ماه در گفت‌وگویی تلفنی در مورد مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن تشکر از همتای استرالیایی و دریافت تبریک عید نوروز، بر اهمیت مسیر دیپلماسی و گفت‌وگو تأکید کرد و اظهار داشت: ما برای رابطه با استرالیا اهمیت قائل هستیم. موضوعات متنوعی برای همکاری بین دو کشور در حوزه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی وجود دارد.

امیرعبداللهیان به سابقه خوب همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم در گذشته اشاره و بیان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قوی‌ترین نیرو در مبارزه با داعش و تروریسم در منطقه است و نقش بسزایی در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به حضور یکی از سرکردگان گروهک تروریستی الاحوازیه در استرالیا اشاره و عنوان کرد: این گروهک تروریستی متهم به قتل و ترور شهروندان عادی در ایران است.

وزیر امور خارجه استرالیا نیز در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن تبریک عید نوروز  بر تداوم گفت‌وگو و دیپلماسی بین ایران و استرالیا تأکید کرد و گفت: ما معتقدیم باید مسیر دیپلماسی را همچنان برای رفع سوء تفاهمات باز نگهداریم.

خانم پنی وانگ همچنین از ادامه گفت‌وگوها بین ایران و غرب و همچنین همکاری بین ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استقبال و این همکاری را سازنده توصیف کرد.

وزرای امور خارجه ایران و استرالیا بر لزوم تداوم تماس و رایزنی با یکدیگر تأکید کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا