اخبارسیاسی

ابراز خشنودی خانواده های شهدای ترور از اعدام حبیب اسیود

در پی مجازات «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی حرکت النضال جمعی از خانواده‌های قربانیان ترور در ایران، با انتشار بیانیه ای تاکید کردند که با شنیدن خبر مجازات سرکرده گروهک تروریستی و آدمکش حرکة‌النضال، از تحقق بخشی از روند اجرای عدالت درباره قاتلان فرزندان خود خشنود شدند.

به گزارش نخیلات، در پی مجازات «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی «حرکة‌النضال» جمعی از خانواده‌های قربانیان مظلوم ترور در ایران، با انتشار بیانیه ای تاکید کردند که با شنیدن خبر مجازات سرکرده گروهک تروریستی و آدمکش حرکة‌النضال، از تحقق بخشی از روند اجرای عدالت درباره قاتلان فرزندان خود خشنود شدند.

در این بیانیه آمده است:

بیش از یک و نیم دهه از اقدامات تروریستی و آدمکشی‌های وحشیانه گروهک تروریستی موسوم به حرکة‌النضال می‌گذشت و سرکردگان آن در کشورهای دانمارک، سوئد و هلند با طراحی‌ها و اقدامات خود، باعث شهادت و زخمی‌شدن بیش از ۴۵۰ تن از شهروندان ایرانی به‌ویژه در استان خوزستان شده بودند. به‌دلیل رفتارها و رویکردهای سیاسی این کشورها که تروریست‌ها را در خود پناه داده و از آن‌ها پشتیبانی می‌کردند شنیدن صدای قربانیان و تحقق عدالت، به آرزویی دست‌نیافتنی برای ما خانواده‌ها تبدیل شده بود.

اما از دو سال و نیم قبل که «حبیب اسیود» سرکرده گروهک تروریستی «حرکة‌النضال» دستگیر و برای محاکمه به ایران منتقل گردید بارقه‌های امید برای تحقق عدالت در میان خانواده‌های قربانیان ترور ایران زنده شد. با این‌که دادگاه محاکمه اسیود و اعترافات و اظهارات او در دادگاه، برای ما خانواده‌ها، تکرار تلخ شنیدن و دیدن آن وقایع تروریستی بود که فرزندان و بستگان خود را در آن‌ها از دست داده بودیم اما تجسم واقعی عدالت و اجرای آن بود.

در این میان آنچه برای ما خانواده‌ها به‌شدت مایه تأسف است، اظهارات سبک وزیر امور خارجه سوئد است که با انتقاد از اجرای عدالت علیه یک جانی، از تروریست‌ها حمایت می‌کند. وزیر خارجه سوئد به‌جای عذرخواهی کشورش از خانواده قربانیان، به‌دلیل نقش این شهروند سوئدی در طراحی و اقدام ده‌ها عملیات تروریستی علیه مردم کشورمان، با گستاخی، مجازات یک تروریست را «غیرانسانی» خوانده است! همزمان با وی، گروهک تروریستی منافقین که مسئول ترور بیش از ۱۲۰۰۰ شهروند ایرانی از دهه ۶۰ تاکنون هست هم مجازات این تروریست را محکوم کرد!

وزارت امور خارجه سوئد که با جریحه‌دارکردن عواطف خانواده‌های قربانیان ترور در ایران، مجازات یک تروریست را اقدامی غیرانسانی قلمداد می‌کند بهتر است به‌جای چنین موضع‌گیری بی‌ارزشی، نسبت به محاکمه غیرعادلانه شهروند ایرانی آقای حمید نوری و تبانی منافقین با دستگاه قضائی سوئد در این پرونده واکنش نشان دهد.

خانواده قربانیان ترور کشور برخود لازم می‌داند که ضمن قدردانی از عوامل ذی‌ربط در دستگیری سرکرده معدوم حرکة‌النضال مراتب سپاسگزاری خود را از قوه محترم قضائیه برای محاکمه این تروریست و احقاق حق خانواده قربانیان، اعلام بدارد و یادآور شود که مجازات این تروریست، تحقق اجرای بخشی از عدالت بوده است و انتظار دارد که دستگیری و محاکمه سایر تروریست‌ها و جانیانی که در خارج از مرزها و با حمایت برخی از کشورها، هزاران شهروند بی‌گناه ایرانی را به خاک‌وخون کشیده‌اند، همچنان مورد توجه مسئولان کشور باشد.

(خانواده شهدای ترور کشور)

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا