اجتماعیاخبار

فاز اول طرح آبرسانی به ۳روستای بخش زیدون در بهبهان بهره برداری شد

فاز اول طرح آبرسانی به روستاهای قلعه دژ، گنجیگان و شله زار بخش زیدون در شهرستان بهبهان بهره برداری شد.

محمدرضا کرمی نژاد پیش از ظهر امروز شنبه در مراسم بهره برداری از طرح آبرسانی به این روستاها، اظهار کرد: فاز اول این طرح که شامل آبرسانی به روستاهای قلعه دژ ۲ و گنجیگان بود، افتتاح شد که با اجرای این پروژه از مناطق صعب‌العبور کوهستانی، دیگر برای آبرسانی به این روستاها از تانکر استفاده نخواهد شد و مشکل بی آبی این روستاها پس از سالیان دراز برطرف شد.

وی افزود: در فاز اول ۱۵ کیلومتر خط انتقال، ایستگاه پمپاژ و ۲ مخزن ۳۵ و ۱۶ مترمکعبی اجرا و راه اندازی شد.

مدیرعامل آبفای خوزستان با بیان اینکه تکمیل فاز دوم شامل ۱۷ کیلومتر خط انتقال در حال اجرا است، تصریح کرد: امیدوار هستیم با این فاز جمعیت ۸۰۰ نفری روستاهای شله زار یک و شله زار ۲ از نعمت آب شرب سالم و پایدار بهره مند شوند.

کرمی نژاد بیان کرد: این پروژه با اعتبار ۱۱۰ میلیارد ریال اجرایی و در فاز اول تکمیل شده و جمعیت تحت پوشش این طرح یک هزار نفر است.

وی با اشاره به عزم راسخ دولت سیزدهم در امر تخصیص اعتبار و توجه ویژه به خوزستان، گفت: امروز با بهره برداری از این طرح مشکل بی آبی و کم آبی بخش زیادی از روستاهای خوزستان برطرف شده و در تلاش هستیم تا پایان نیمه دوم سال آتی مشکل تنش آبی استان را به طور کامل برطرف کنیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به پروژه‌های در دست اجرای آبرسانی به روستاهای بهبهان بیان کرد: در سال جاری آبرسانی به روستاهای قلعه دژ و گنجیگان به طول ۱۴ کیلومتر، آبرسانی به روستاهای کره سیاه به طول ۲ کیلومتر و آبرسانی به روستاهای بدلی و سیلابک به طول ۲ کیلومتر اجرا شده است.

کرمی نژاد عنوان کرد: همچنین آبرسانی به روستای شله زار به طول ۱۷ کیلومتر، آبرسانی به مجتمع دودانگه در فاز دوم به طول هفت کیلومتر و آبرسانی به ۲۱ روستای شهرتشان در قالب طرح محرومیت زدایی به طول ۱۶ کیلومتر در دست اجرا است که در تلاش هستیم پروژه‌های در حال اجرا در شهرستان بهبهان را به سرعت وارد مدار بهره برداری کنیم.

مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا