اخبارسیاسیگزارش

ملاقات ویرانی طلبان مزدور با وزیر اطلاعات رژیم مجعول

مزدوری و منحوسی دو روی سکه طرفین ملاقات وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با تعدادی ویرانی طلب مزدور و وطن فروشی است که به اسم رسانه های فارسی زبان، چهارشنبه گذشته در لندن با وزیر اطلاعات رژیم منحوس صهیونیستی ملاقات نمودند.

به گزارش نخیلات، گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه گذشته در لندن، پایتخت انگلیس با چند فعال و تعدادی از خبرنگاران رسانه‌های فارسی زبان بیگانه (بخوانید ویرانی طلبان مزدور) دیدار کرد.

به جز میز موساد که در کنار ۵۲ گروه و سرویس جاسوسی ــ اطلاعاتی دیگر مشغول آتش‌تهیه بحران امنیتی علیه ایران بودند، وزیر اطلاعات دولت یهود هم آخته و برافراشته در مقابل دوربین‌های خبری قرار گرفته و لندن با هماهنگی و برگزاری این نشست دوباره سازوبرگ جنگی خود را کوک کرده است.

نشستی که یک محور آن گروه‌های اپوزیسیون و جریان‌برانداز و محور دیگر مقامات ارشد امنیتی اسرائیل هستند که این‌بار هم آرزوی خود را برای اعلام سپاه به‌عنوان گروهی تروریستی مطرح کرده‌اند و این یعنی گرگ‌ها به دره بازگشته‌اند تا برای تکرار آشوب برنامه‌ریزی کنند.

گرچه اسرائیل هر ضربه‌ای که در میانه بحران ۱۴۰۱ به ایران زد را چندبرابر دریافت کرد، اما وضعیت فاجعه‌بار و رو به فروپاشی این رژیم آن‌ها را مجبور کرده برای عبور از این حفره سیاه با فرار رو به جلو دوباره بستر ناامنی را به ایران بکشانند؛ در این بازی جدید سیاهی لشکر هم تعدادی خبرنگار فارسی‌زبان هستند که حتی صدای خود ضدانقلاب را هم درآورده‌اند.

گاملیل از زمان آغاز فعالیت خود به‌عنوان وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی چندین بار با مخالفان ایران در خارج ملاقات داشته است. وی همچنین در همراهی با وزارت امور خارجه صهیونیستی کارزار متقاعد کردن اتحادیه اروپا برای تروریستی اعلام کردن سپاه پاسداران ایران را رهبری می‌کند.

علی‌اصغر رمضانپور (مدیر اینترنشنال)، علیرضا نوری‌زاده (مدیر مسئول ایران فردا)، فؤاد پاشایی (حزب مشروطه)، پانته‌آ مدیری (مجری سابق اینترنشنال)، ژیارگل (خبرنگار ارشد بی‌بی‌سی فارسی)، آرش سیگارچی (خبرنگار صدای آمریکا)، نازنین انصاری (مدیرمسئول کیهان لندن)، عرفان فرد و امین دهنوی افراد حاضر در نشست گیلا گاملیل، وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی بودند. البته همزمانی دیدار این افراد که نمایندگان رسانه‌های معاند هستند با وزیر اطلاعات رژیم و در عین حال پیام رضا پهلوی برای سالگرد اغتشاشات نشان‌دهنده پروژه جدید رژیم صهیونیستی برای اپوزیسیون است که از قلب انگلیس استارت خورده است.

خبرنگاران ضدایرانی دیگر حتی تلاش هم نمی‌کنند ارتباط‌شان با دشمن اصلی ایران و با دولت تروریست اسرائیل علنی نشود. اپوزیسیون ایران در مسیر فعالیت سیاسی خود، آنقدر به در بسته خورده و آنقدر درمانده شده است که گویی دیگر هیچ چیز برای از دست دادن ندارد. آن‌هایی که با امریکا، انگلیس و عربستان سر یک سفره نشسته‌اند، چرا برای دریافت کمک‌های بیشتر، ته‌مانده‌های وطن‌دوستی خود را چوب حراج نزنند؟

دویچه‌وله فارسی می‌نویسد: «دیدار یادشده بخشی از کمپین چندماهه این مقام ارشد اسرائیلی برای ایجاد کانال‌های ارتباطی با گروه‌های تبعیدی ایرانی، همزمان با نزدیک‌شدن به یک سالگی اعتراضات سراسری علیه حکومت ایران است.»

خیلی روشن بیان می‌شود که دولت صهیونیستی مستقر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین اراده کرده تا از گروه‌های برانداز ایرانی حمایت کند و این اراده او بی‌کم‌وکاست از سوی براندازان مورد پذیرش و حتی استقبال قرار می‌گیرد و در مرحله‌ای از عملی شدن این خواسته، بروز بیرونی آن انتشار تصاویر این دیدار است.


پیش از این، رضا پهلوی به عنوان یکی از لیدر‌های براندازان به اسرائیل رفت و با همین وزیر هم دیدار کرد تا معلوم شود براندازان کارفرمای جدید دیگری هم به لیست کارفرمایان خارجی خود اضافه کرده‌اند.

 

پشت پرده اتاق جنگ گاملیل

رصد اوضاع نشان می‌دهد که اپوزیسیون از شعار زن، زندگی، آزادی عبور کرده‌اند یا حداقل سلطنت‌طلبان قصد دارند این شعار تجزیه‌طلبان را بایکوت کنند کما این‌که ویدئو‌های بخشی از سخنان گیلا گاملیل منتشر شد که نشان می‌دهد او تلاش دارد به رضا پهلوی بها و اعتبار دهد. مثلا او درباره رضا پهلوی در جلسه می‌گوید: «زمانی که با رضا پهلوی در مقابل دیوار اورشلیم ایستادم، احساسی به من دست داد که همان‌طور که کوروش کبیر روزی یهودیان را از بند ظلم و ستم نجات داد، حال نوبت ماست که به ایرانیان کمک کنیم تا از ظلم و ستم رها شوند.» از سوی دیگر وحید بهشتی، فعال رسانه‌ای که با اعتصاب چند روزه مقابل سفارت ایران در انگلیس به شهرت رسید، همصدا با رضا پهلوی از شعار جدید اپوزیسیون با عنوان «ما ملت کبیریم، ایرانو پس می‌گیریم» رونمایی کرد.

نکته اصلی اینجاست این سخنان در حضور افرادی گفته می‌شود که پس از فروپاشی «منشور همبستگی مهسا» و اختلافات سرشبکه‌‎های اپوزیسیون، مخالف سرسخت رضا پهلوی شده بودند، به‌ویژه شبکه اینترنشنال که به‌طور کلی پهلوی و سلطنت‌طلبان را پس از اختلافات بایکوت کردند و حتی این اختلافات به فحاشی و هشتگ‌زنی علیه یکدیگر هم کشید.

 

تغییر ۱۸۰درجه‌ای به دستور کارفرما

اما حالا چه اتفاقی افتاده است؟ یک تغییر مسیر ۱۸۰درجه‌ای به دستور کارفرما صورت گرفته و اکنون پس از جلسه وزیر اطلاعات اسرائیل با مدیران و مسئولان شبکه‌های معاند، شبکه اینترنشنال به‌طور ناگهانی تغییر رویه داده و از پیام رضا پهلوی حمایت و تمجید کرده است! یعنی پس از چند ماه اختلاف پیام پهلوی برای اولین‌بار در تلویزیون اینترنشنال پخش شد و به نظر می‌رسد پروژه رژیم صهیونیستی برای مسئولان رسانه‌های معاند، تمرکز دوباره بر رضا پهلوی است. نکته جالب توجه دیگر این است که طرفداران پروپاقرص پهلوی غایب اصلی این دیدار بوده‌اند و این هماهنگی بدون حضور مسئولان و خبرنگاران شبکه من و تو، صورت گرفته است. این هم یعنی وزیر اطلاعات اسرائیل به دور از چشم سلطنت‌طلبان، با دشمنان رضا پهلوی جلسه برگزار کرده و از او حمایت کرده است. البته این در حالی است که دفتر اینترنشنال رسما با سعودی‌ها قطع همکاری کرده و به بهانه تهدیدات جمهوری اسلامی، از لندن به واشنگتن فرار کرده بود.

 

پرچم شیطان در حیفا و تل‌آویو

نباید فراموش کنیم که با همه این برنامه‌ریزی و هماهنگی‌ها، این‌بار داستان صهیونیست‌ها خیلی متفاوت از سال گذشته است. آن‌ها در یک‌سال گذشته درگیر پیچیده‌ترین بحران امنیتی این رژیم شده‌اند، سرازیرشدن جمعیت معترضان صهیونیست به خیابان‌ها از یک‌سو و اصرار کابینه نتانیاهو بر سر اصلاحات علیه دیوان قضایی در اراضی اشغالی، وضعیت فوق بحرانی در تل‌آویو و حیفا را تشدید کرده و به این پازل بی‌قواره باید اختلافات نتانیاهو و شریک ائتلافی او بن گویر برای تعامل با اعراب ساکن اسرائیل را هم اضافه کرد.

اما پروژه اصلی دولت نتانیاهو تمرکززدایی از بحران‌های بی‌شمار تل‌آویو با برجسته کردن نام ایران است تا در بازنمایی رسانه‌ای حداقل فشار را از روی دولت خود کم کند و این‌طور القا کنند؛ ایران متفاوت‌ترین و مهم‌ترین تهدید است، اما وقتی هسته‌های مقاومت در قلب تل‌آویو و حیفا و سرزمین‌های ۱۹۴۸ صهیونیست‌کشی راه انداخته‌اند و معادله را به نفع مقاومت تغییر داده‌اند، فعلا نیازی به موشک‌های برد ۲۰۰۰هزار کیلومتر نیست، صهیونیست‌ها با هزاران زخم از درون در حال متلاشی شدن هستند.

 

نقش موساد در آشوب های ۱۴۰۱

در بهار ۱۴۰۱ درحالی که چندماهی تا مبدا آشوب‌های پاییز زمان باقی مانده بود، از سوم تا پنجم خرداد ماه پارسال با حمایت دولت آمریکا و مؤسسات صهیونیستی نشست مهمی در اسلو نروژ برگزار شد که مهم‌ترین هدفش گسترش پشتیبانی از کمپین‌های موسوم به «حمایت از حقوق زنان و اقلیت‌ها در ایران» بود؛ این یعنی تمرکز روی فعال‌کردن گسل‌های جامعه ایران. از سوی دیگر سرویس‌های جاسوسی غربی و صهیونیستی دوره‌های «آموزش مربیان جنگ‌های ترکیبی» برای تعداد قابل‌توجهی از عناصر مرتبط خود برگزار کردند و به آن‌ها مأموریت دادند که چطور تشکیلاتی کار را پیش ببرند.

از نگاه طراحان آمریکایی ــ صهیونیستی این پروژه، اولا جنبش‌ها موفق نخواهند بود، مگر این‌که با خشونت همراه باشند و نکته دیگر هم این بود که آن‌ها اعتقاد داشتند به پیاده نظامی نیاز است که هیچ خط‌ قرمزی نداشته و حاضر باشند دست به هر کاری بزنند. به همین دلیل حتما به‌خوبی به یاد دارید که چطور در همان شروع بحران در شهریور ماه توهین به ائمه و اهل بیت (ع)، آتش زدن مسجد و قرآن، قتل مأموران نظامی امنیتی و انتظامی، حمله به پاسگاه‌ها و مقر‌های نظامی و انتظامی، حمله به روحانیت ترند شد. تقسیم کار هم بخش دیگر این پروژه بود؛ به طوری که طبق اطلاعات موجود نقش اصلی را در این میان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (C.I.A) به‌ عهده داشت و از همکاری نزدیک سرویس اطلاعات خارجی انگلیس و سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد) برخوردار بود، اما طبق فکت‌های وزارت اطلاعات برنامه ریزی و اجرای عملیاتی بخش عمده آشوب‌ها توسط سرویس موساد با همکاری گروهک‌های تروریستی در ایران اجرا شد. روندی که به نظر می‎ رسد نشست مشترک گیلا گاملیل با خبرنگاران ضدایرانی آنونس دوباره این خواب‌های آشفته باشد.

 

تنفس مصنوعی رژیم صهیونیستی به رسانه‌های اجاره‌ای

رییس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه می گوید: عکس جلسه فعالان رسانه‌های فارسی زبان با وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی، موید وابستگی این رسانه‌ها به موساد است.

دکتر اکبر نصراللهی
دکتر اکبر نصراللهی

دکتر اکبر نصراللهی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: انتشار این عکس توسط “پانته آ مدیری” و “گیلا گاملیل” وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی ناشی از حماقت و احتمالا غیرعمدی بوده است.

وی گفت: برخی تصور می‌کنند رژیم صهیونیستی و بخش‌های امنیتی و جاسوسی آن و همچنین عوامل رسانه‌های فارسی زبان خارج کشور بسیار حرفه‌ای و قوی هستند اما انتشار این عکس، حماقت و گاف آشکار ‌وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی و یا محاسبه اشتباه آنان برای دادن امید به عوامل رسانه‌ای اغتشاشات و فعال کردن مجدد چرخه خشونت‌ها در ایران است.

استاد ارتباطات و رسانه دانشگاه تصریح کرد: هیچ چیزی بهتر از این نمی‌توانست به کسانی که به ارتباط ایران اینترنشنال با موساد اعتقادی نداشتند ثابت کند که این رسانه ابزار رژیم صهیونیستی و سازمان جاسوسی آن؛ موساد است.

نویسنده کتاب “مدیریت پوشش اخبار بحران در رسانه‌های حرفه‌ای” با بیان اینکه رسانه‌های فارسی زبان سال گذشته تمام توان خود را برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی گذاشتند اما ناکام ماندند، تصریح کرد: لشکر رسانه‌ای غرب با دروغ و تحریف در قمار رسانه‌ای تمام عیار، همه آنچه را که ادعای آن را داشتند، باختند و هیچ انگیزه و توانی را برای فعال کردن دور جدید اغتشاشات در سالگرد اعتراضات در خود نمی‌بیینند به همین دلیل  احتمالا وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی با این دیدار و انتشار عکس آن درصدد بود تا به این رسانه‌ها روحیه‌، امید و تنفس مصنوعی بدهد.

نصراللهی با تاکید بر اینکه آنها هنوز مردم ایران و حتی معترضان را نمی شناسند، گفت: برخی از معترضان دنبال سرنگونی نظام و تجزیه کشور بودند و هستند اما اکثر مردم و حتی معترضان، به کشور، فرهنگ، دین و مذهب خود عشق می‌ورزند اما این رسانه ها و سرویس های جاسوسی بیگانه این موضوع را درک نمی‌کنند.  رژیم صهیونیستی احتمالا  تصور می‌کند انتشار این عکس به عوامل معترضان روحیه می دهد اما به نظر من  برعکس، این عکس سند آشکار پشت پرده این رسانه ها  و ارتباط آنان با موساد است و اثر مثبتی بر مردم ایران دارد.

این عضو هیات علمی دانشگاه  افزود: خبرنگاران رسانه‌های فارسی زبان خودشان را لو می دهند. پیش از این  عکس، ماجرای سیمای ثابت، فرداد فرحزاد، پونه قدوسی و صادق صبا هم توسط خود این افراد و به دلیل اختلاف داخلی افشا شده است. انتشار این عکس هم حماقتی بود که مرتکب شدند و خدا کمک کرد تا مردم متوجه شوند که شعار دموکراسی، آزادی، حقوق زن و بی‌طرفی دروغین لشکر رسانه‌ای غرب برای فریب افکار عمومی است.

رییس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و رسانه دانشگاه آزاد اسلامی در پایان گفت: «ایران اینترنشنال» را رسانه نمی‌دانم؛ زیرا رسانه در ادبیات کلاسیک رشته ارتباطات کارکردهایی نظیر آموزش، سرگرمی، اطلاع رسانی، نظارت و راهنمایی دارد، یعنی هدف اصلی رسانه تولید و انتشار واقعیت، سرگرم کردن مردم، افزایش مهارت مردم و نظارت بر بخش‌های مختلف است اما  ایران اینترنشنال هیچ کدام از این شاخصه‌ها را ندارد یعنی دنبال اطلاع رسانی براساس واقعیات نیست و به مردم آموزش نمی‌دهند تا مهارت آنها برای رشد و توسعه کشور افزایش یابد. از سویی دنبال نظارت برای جلوگیری از انحراف از آرمان‌های انسانی و ملی و اسناد بالادستی هم نیست.

وی افزود: نام «ایران» هم تناسبی با عملکرد ایران اینترنشنال ندارد، بنابراین عملکرد ایران اینترنشنال در پوشش اخبار ایران نشان داده است نه رسانه است و نه ایرانی بلکه موسسه‌ای است که برای سرویس‌های جاسوسی به ویژه موساد فعالیت می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا