اجتماعیاخبار

آیت الله جزایری: تخطی از ‌توصیه‌های ‌درمانی شرعاً مجاز نیست

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: تخلف و تخطی از دستورات و توصیه‌های مسئولان رسمی حوزه درمان کشور شرعاً مجاز نیست.

آیت الله سید محمدعلی موسوی جزایری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز، با اشاره به شیوع بیماری کرونا در دنیا اظهار داشت: اکنون این بیماری بسیاری از کشورها را درگیر کرده است و الحمدالله کشور ما در مقابله با این بیماری و این آزمون عملکرد موفقی داشته است.

وی با اشاره به رفتار غربی‌ها در بیماری کرونا و سرقت محموله‌های بهداشتی و دارویی در این کشورها اظهار داشت: این رفتارها در قاموس رفتاری مردم ایران جایی ندارد و وجدان انسانی این گونه رفتارها را نفی و به شدت محکوم می‌کند. در این گونه موارد مراجع بین المللی که باید فعال باشند ناتوانند.

زعیم حوزه‌های علمیه اهواز با اشاره مصوبه ستاد کرونا در زمینه مساعدت بانک‌ها به مردم و مهلت سه ماهه برای بازپرداخت تسهیلات بانکی ادامه داد: در کشور نیز اقدامات مومنانه مناسبی برای کمک به مستضعفین شروع شده است که باید ادامه یابد. بانک‌ها نیز باید در زمینه تسهیلات بانکی و برداشت آن از حساب مردم مطابق قانون و دستورالعمل‌ها اقدام کنند.

وی درباره پرداختن مردم به دعا در ایام ماه رمضان و شعبان اشاره و اظهار داشتند: در این شرایط بیماری که امکان تجمعات دینی فراهم نیست، پیشنهاد عملی ما متوجه رسانه‌ ملی و سیمای خوزستان و نیز شبکه الاهواز است. در این زمینه با تولید برنامه‌های دینی و مذهبی فضای معنوی را برای داخل خانه‌ها فراهم کنند.

آیت الله جزایری ادامه داد: علاوه بر این اصحاب قلم حوزوی و دانشگاهی لازم است روزانه نشریاتی که در آن به مسائل روحی – روانی -معنوی مردم می‌پردازد تولید کنند و راه اندازی سایت برای توسعه معنویات در این ایام نیز مناسب است.

وی همچنین به مشکلات مالی مردم ناشی از این بیماری اشاره و اظهار داشت: مسئولین در رابطه با حمایت از قشر مستضعف برنامه‌ریزی‌هایی انجام دادند ولی به هیچ وجه این مساعدت‌ها کافی نیست. در این راستا یک رستاخیز عمومی از خیران و همه دردمندان جامعه برای کمک به این اقشار لازم و ضروری است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با قدردانی از اقدامات کادر درمانی استان در مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: در زمینه مسائل بهداشتی و درمانی وظیفه شرعی و قانونی این است که به دستورات بهداشتی مسئولان رسمی تمکین کنیم. تخلف و تخطی از دستورات و توصیه‌های مسئولان رسمی حوزه درمان کشور شرعاً مجاز نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا