اجتماعیاخبار

پل شناور عنافچه شهرستان باوی به همت ارتش راه اندازی شد

پل شناوری که توسط ارتش بر روی رودخانه کارون نصب شده، ارتباط بیش از 37 روستا را با شهر ملاثانی، مرکز شهرستان باوی برقرار می‌کند.

به گزارش نخیلات به نقل از تسنیم، پس از سیل بهار سال۹۸ و تخریب پل شناور عنافچه تنها راه ارتباطی مردم این دهستان با مرکز شهرستان باوی‌ قایق‌های ناامنی است که جان اهالی منطقه و به ویژه دانش‌آموزان را به خطر انداخته است.

این پل که توسط ارتش بر روی رودخانه کارون نصب شده، ارتباط بیش از ۳۷ روستا را با شهر ملاثانی، مرکز شهرستان باوی برقرار می‌کند.
به مدت هفت ماه است پل شناوری که توسط ارتش برای اتصال دهستان عنافچه به شهر ملاثانی (مرکز شهرستان باوی) ایجاد کرده بود به دلیل آسیب دیدن جمع‌آوری شده و مردم برای تردد از قایق استفاده می کنند. متاسفانه در این دهستان مدرسه دوره متوسطه، مرکز درمانی و بازار وجود ندارد که به همین دلیل، مردم برای انجام امور زندگی خود باید به شهر ملاثانی تردد کنند. در این مدت مردم با قایق از عرض رودخانه عبور تا به شهر ملاثانی برسند اما ادامه این وضعیت باتوجه به آغاز سال تحصیلی، دشوار شده است.
ارشد آجا و فرمانده قرارگاه نزاجا در منطقه جنوب غرب کشور  امیر سرتیپ حمزه بیداد امروزدر مراسم آغاز بهره برداری از این پل شناوراظهار داشت: با هدف خدمت رسانی و تردد آسان شهروندان با تلاش گروه ۴۲۲ مهندسی رزمی ارتش یک دستگاه پل شناور در منطقه عنافچه شهرستان باوی راه اندازی شد.
وی با بیان اینکه درگذشته نیز این پل شناور در این منطقه نصب بود که به علت مرمت جمع آوری و در مدت کوتاهی پس از تعمیرات مجدداً امروز نصب و راه اندازی شد گفت: ما با تمام توان در خدمت شهروندان هستیم و تمامی تلاش ما در محموعه ارتش کمک به مردم است.
علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان اظهار داشت: حوادث سال گذشته بروز سیل سبب شد تا پل این منطقه از بین برود و مردم عنافچه برای مدتی در تردد دچار مشکل شدند.
وی در ادامه گفت: همه نیروهای ارتش بسیج شدند تا این پل مجددا نصب شود و در کمترین زمان توسط مردم به بهره برداری برسد.
استاندار خوزستان گفت: امیدواریم که با رفع برخی موانع، خودروهای سواری و سرویس های مدارس نیز بتوانند از این محل عبور کنند البته پل اصلی عنافچه در حال انجام است و در سفر دوم هیئت دولت به خوزستان امکان خوبی برای آن اختصاص داده شد.
استاندار خوزستان از به کارگیری پیمانکاران پل ساز مطرح در پروژه پل عنافچه خبرداد، تا کار نصب در مهلت معین شده تمام شود گفت: هم اکنون پیمانکار پل اصلی عنافچه فعال است و عرشه های پل در کارگاه وجود دارد، رود کارون در قسمت پل عنافچه تلاطم بسیار زیادی دارد و امکان نصب هر سازه ای در آن منطقه را سخت می کند اما همه تلاش خود را برای اتمام نصب پل در مهلت تعیین شده به کار خواهیم گرفت.
حسینی محراب با بیان اینکه پل متحرک عنافچه ۱۶۴ متر طول دارد که با تلاش گروه مهندسی ۴۲۲ ارتش انجام شد؛ تصریح کرد: پل عنافچه کاری اساسی و بنیادی برای روستاهای ملاثانی است و روستاهایی که در این منطقه قرار دارند می توانند از آن استفاده کنند.
وی ضمن تقدیر از صبر و شکیبایی مردم این منطقه گفت: به عنوان نماینده عالی دولت و مردم در استان از همه کسانی که در راستای ایجاد پل برای آسایش مردم و سهولت تردد شهروندان ما را یاری کردند به ویژه لشکر ٩٢ و قرارگاه جنوب ارتش تشکر می کنم.
استاندار خوزستان در پایان پل عنافچه را هدیه ارتش به مردم دانست و اظهارداشت: پل متحرک عنافچه با پایین آمدن و بالا رفتن آب در بارندگی ها حرکت کرده و زیر آب نمی رود، گروه ۴۲۲ ارتش در منطقه حضور دارند و هر نوع تدبیر و مدیریتی که لازم باشد را برای حفظ آرامش مردم انجام می دهند.
 این پل که توسط ارتش بر روی رودخانه کارون نصب شده، ارتباط بیش از ۳۷ روستا را با شهر ملاثانی، مرکز شهرستان باوی برقرار می‌کند، اما با هر بارندگی و بالا آمدن آب رودخانه این پل زیر آب می‌رود و راه ارتباطی روستاها هم قطع می‌شود.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا