اخبار

استاندار خوزستان: با کوتاهی ها در آبگرفتگی اخیر برخورد می کنیم

استاندار خوزستان گفت: تیمی جهت بررسی کوتاهی‌ها و خطاهایی که سبب آبگرفتگی اخیر شهر اهواز و بندر امام خمینی(ره) شد، تشکیل می شود و تذکرات و برخورد لازم برای پیشگیری از تکرار این اشتباهات صورت می گیرد.

به گزارش نخیلات، علی اکبر حسینی محراب در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان که با حضور مسوولان مربوطه در محل سالن جلسه های حوزه استاندار برگزار شد، اظهار کرد: تیمی برای بررسی کوتاهی‌، قصور و خطاهایی که موجب آبگرفتگی شهر اهواز و بندر امام(ره) شد، تشکیل شود و تذکر و برخوردهای لازم برای پیشگیری از تکرار این اشتباه ها انجام شود.

وی با اشاره به حجم بالای بارندگی‌ها تهیه و لزوم اجرای طرح ضربتی سوم شهرداری خطاب به مدیران عضو ستاد بحران استان افزود: علت قطع برق موتور پمپ‌ها در کوی علوی در ابتدای بارندگی مورد بررسی را قرار دهید و ژنراتور برای جلوگیری از قطع برق پمپ های تخلیه کننده تهیه شود.

استاندار خوزستان گفت: مدیریت بارندگی اخیر در مناطقی که تخلیه آب به سرعت انجام شد خوب بود گرچه در مورد برخی مشکلات فنی و خطاهای انسانی و بعضاً ناهماهنگی‌هایی که ایجاد شد نیاز به اصلاح و توجه وجود دارد.

وی افزود: اگر میشود کاری امروز انجام شود نباید به فردا موکول کنیم یا اگر بناست تسهیلاتی برای یک طرح ضربتی در نظر گرفته شود از همین امروز در دستور کار قرار گیرد.

حسینی محراب تصریح کرد: لایروبی نهر مارد توسط آبفا انجام شود همچنین ۵ پمپ جدید برای مناطق کوی علوی، الهادی و ولی عصر طی ۱۰ روز آینده تامین شود.

استاندار خوزستان ادامه داد: تمهیدات و عملیات لازم جهت ترمیم مناطق بحرانی مستعد آبگرفتگی صورت گیرد؛ ژنراتور برق نیز برای مکان هایی که احتمال قطعی و از کار افتادن پمپ‌ها وجود دارد تامین شود.

حسینی محراب افزود: فهرست اقلام، امکانات و تجهیزات دستگاه های مختلف که میتوان در شرایط بحران مورد استفاده قرار گیرد طی مکاتبه ای با دستگاه‌ها جمع‌آوری و مشخص شود و در مناطق ۸ گانه شهری اهواز تقسیم کار بین دستگاهی صورت گیرد.

استاندار خوزستان افزود: طراحی دقیق و منسجم لوجیستیکی نیروها و امکانات جهت امدادرسانی سریع و رفع آبگرفتگی‌ها در بارش های آینده برنامه‌ریزی شود.

حسینی محراب عنوان کرد: نیاز داریم برخی امکانات و تجهیزات شرایط بحران را خریداری و دپو کنیم و این موضوع در دستور کار ستاد مدیریت بحران باشد.

استاندار خوزستان بیان کرد: طبعاً با توجه به مشکلات پیش آمده در اثر آبگرفتگی‌ها برخی سوالات و ابهامات در افکار عمومی شکل می‌گیرد و لازم است دستگاه‌های ذیربط نسبت به روشنگری و رفع شبهات اقدام نمایند در عین حال رعایت صداقت و شفافیت در اعلام ارقام مربوط گزارش عملکردها یک اصل اساسی است که حتما باید رعایت شود.

همچنین تعیین دستگاه‌های پشتیبان و معین برای مناطق ۸ گانه شهرداری در مواقع آبگرفتگی، سرعت بخشیدن به اجرای طرحهای فاضلاب و دفع آبهای سطحی توسط آبفا و شهرداری، نصب پمپ‌های جدید در ایستگاه پمپاژ پیچوار از دیگر نکات و دستوراتی بود که توسط استاندار خوزستان خطاب به مسئولان ذیربط مورد تاکید گرفت.

استاندار خوزستان در پایان از زحمت گروه‌های جهادی، نیروهای بسیج و دستگاه‌های مختلف که در تخلیه سریع این حجم از بارش باران‌ها نقش ایفا کردند از جمله کارکنان شهرداری و آبفا، آب و برق، برق منطقه‌ای، توزیع برق، مناطق نفت‌خیز، شرکت ملی حفاری، پالایشگاه‌ها، بنادر و کشتیرانی، نیروی انتظامی، ستاد بحران استان و… و همچنین همراهی ایمه جمعه و مردم مناطق دچار آبگرفتگی و فرمانداری‌ها و بخشداری ها در شهرهای اهواز و بندر امام(ره) و رسانه ها و صدا و سیما قدردانی کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا