اجتماعیاخبار

شرکت کربن ایران در آستانه خروج از اهواز

رییس کل دادگستری خوزستان گفت: فرآیند جابه جایی شرکت کربن ایران از محدوده شهر اهواز به شهرک صنعتی شماره پنج این شهرستان از بهمن ماه امسال آغاز می‌شود.

علی دهقانی رییس کل دادگستری خوزستان به وضعیت آلودگی هوای شهر اهواز و حفظ محیط زیست و سلامت مردم استان تأکید کرد و گفت جابجایی شرکت کربن ایران از منطقه شهری اهواز موضوعی است که مدت‌هاست در دست پیگیری قرار دارد.

رییس کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: فرآیند جابه جایی شرکت کربن ایران از محدوده شهر اهواز به شهرک صنعتی شماره پنج این شهرستان از بهمن ماه امسال آغاز می‌شود.

استمرار فعالیت شرکت کربن بلک در محدوده شهر اهواز و آلودگی هوای منطقه به دلیل فعالیت این شرکت، موجب نگرانی و انتقادات مردم و مقامات محیط زیستی شده است. انتقال شرکت کربن بلک به خارج از محدوده شهر اهواز می‌تواند گامی موثر در جهت حفاظت از محیط زیست و بهبود کیفیت هوای شهر باشد.

سرپرست معاونت محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان چندی پیش گفته بود: در حال حاضر مهم‌ترین شرکت‌های صنعتی مستقر در اهواز که باید جابه‌جا شوند، شرکت کربن بلک و در مرحله بعد شرکت نورد هستند.

مهری، مدیرعامل بانک صنعت و معدن در ماه دی سال ۱۴۰۰، اعلام کرد که مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال برای انتقال شرکت کربن ایران به خارج از شهر اهواز، بر اساس تصمیمات سفر رییس جمهور به خوزستان، اختصاص داده خواهد شد.

شکور شمس مدیرعامل شرکت کربن اهواز دی ماه ۹۸ گفته بود یکی از دغدغه‌ها و مسائل اصلی ما، انتقال کارخانه به خارج از اهواز است اما اینکه چرا تاکنون این جابه‌جایی انجام نشده به دلیل این است که تاکنون تایید سهامدار عمده را نگرفته‌ایم.

کارخانه شرکت کربن ایران از سال ۱۳۵۳ در اهواز مستقر شده است و برای صنعت‌هایی نظیر تایر خودرو، لاستیک، پلیمر و پلاستیک، کربن سیاه یا دوده صنعتی تولید می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا