اجتماعیاخبار

پایان پس‌زدگی فاضلاب در اهواز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: طرح جامع فاضلاب اهواز تا پیش از دولت سیزدهم با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بود و با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم، امروز به ۶۱ درصد رسیده است.

صابر علیدادی با بیان اینکه مسئله فاضلاب اهواز در سال‌های اخیر به عنوان یک دغدغه جدی برای مردم شریف این شهرستان مطرح بوده است، گفت: تکمیل نشدن شبکه فاضلاب، فرسودگی و ریزش این شبکه در نقطه‌های مختلف و وضعیت توپوگرافی شهرستان اهواز موجب شده تا این شهر مشکلات عدیده‌ای در بحث فاضلاب داشته باشد و در فصل بارش با توجه به نبود شبکه دفع آب‌های سطحی، مشکل بالازدگی فاضلاب و آبگرفتگی معابر به صورت بحرانی روبه رو شود.

وی افزود: این امر مهم که در سال‌های اخیر به عنوان یکی از چالش‌های جدی استان به‌شمار می‌رفت با روی کار آمدن دولت سیزدهم به اولویت اول طرح‌های عمرانی دولت در خوزستان تبدیل شد. خوشبختانه با نگاه ویژه‌ای که در این دولت نسبت به حل مشکل فاضلاب در شهر اهواز وجود داشت، طرح فاضلاب اهواز اکنون با پیشرفت قابل قبولی همراه بوده و علاوه بر حل مشکلات پس‌زدگی فاضلاب در اهواز در نبود شبکه دفع آب‌های سطحی، کمک شایانی هم در سرعت دفع آب‌های سطحی داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: طرح جامع فاضلاب اهواز تا قبل از دولت سیزدهم فقط با ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده و با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم امروز به ۶۱ درصد پیشرفت رسیده است.

وی بیان کرد: متأسفانه نبود شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی به‌عنوان یکی از مهمترین تأسیسات و زیرساخت‌های شهری در اهواز همواره مشکل آفرین بوده؛ چرا که به دلیل شدت رخدادهای بارندگی در اهواز شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهر اهواز از ظرفیت لازم برای دفع رواناب‌ها برخوردار نیست و این موضوع نه تنها باعث هدر رفت این منابع آبی با ارزش شده که با پس‌زدگی فاضلاب، مشکلات بهداشتی و زیست محیطی فراوانی ایجاد کرده و نارضایتی شهروندان را به‌دنبال داشته است.

علیدادی افزود: اقدامات خوبی در بحث فاضلاب اهواز انجام شد و  تلاش بر این است که از فرصت ایجاد شده در دولت سیزدهم برای شتاب بخشی به طرح‌های فاضلاب و آب استان حداکثر استفاده بشود و مشکل فاضلاب اهواز، یکبار برای همیشه برطرف شود.

وی در ادامه گفت: مهمترین دغدغه و نارضایتی مردم ‌اهواز در روند اجرایی پروژه فاضلاب شهر، ترمیم نوارهای حفاری‌شده بوده که ضمن عذرخواهی از مردم شریف اهواز این اطمینان را به شهروندان عزیز اهوازی می‌دهیم که هیچ پروژه جدیدی تا قبل از اتمام پروژه قبلی، آسفالت و آماده سازی محل تردد ساکنین هر منطقه، آغاز نخواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان یادآور شد: ترمیم نوارهای حفاری در حال انجام بوده و تمام معابری که پروژه آن‌ها به اتمام رسیده است، در اسرع وقت اصلاح و آسفالت خواهد شد.

علیدادی با اشاره به آسفالت خیابان‌ها در یک ماه اخیر عنوان کرد: در یک ماه گذشته بیش از ۳ هزار و ۶۵۰  مترمربع آسفالت در پروژه‌های طرح فاضلاب اهواز اجرا شده و با احتساب پروژه‌های فعال نیاز به ترمیم و آسفالت ۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع باقیمانده بوده که این مهم نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به پیش بینی بارندگی در خوزستان تمام گروه‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب خوزستان در حالت آماده باش بوده و به شرکت آبفا اهواز ماموریت داده شد که برای کمک به شهرداری اهواز از همه ظرفیت‌ها استفاده کند.

علیدادی گفت: با شروع بارندگی تمام پمپ‌ها با حداکثر ظرفیت در مدار بوده تا با پایش مستمر ایستگاه پمپاژ فاضلاب و استقرار تیم‌های عملیاتی از بروز بحران شهری که همه ساله در فصل بارش کام شهروندان اهوازی را تلخ می‌کند، جلوگیری کنیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به پیشرفت طرح جامع فاصلاب شهر اهواز تصریح کرد: اجرای ۳۱۷ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب در دولت سیزدهم، امروز در غیاب شبکه دفع آب‌های سطحی، تأثیر بسزایی در دفع آب‌های سطحی از طریق شبکه فاضلاب داشته است.

تسنیم

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا