یادداشت

وهابیت و عقاید سرطانی اش؛ ننگی که آل سعود به دنبال رهائی از آن است

به‌قلم: وهابی سابق

دردو دهه اخیرخاور میانه و بطور کلی جهان، شاهد تشدید تفکر سرطانی وهابیت که از عربستان و مخصوصا منطقه‌ی نجد رشد و نمو کرده است بوده که این امر بواسطه‌ پول نفت کشورهای حاشیه خلیج فارس عموما و عربستان خصوصا صورت گرفته است؛ به‌نحوی که شاهد بوجود آمدن گروهک‌های تروریستی متعددی همچون القاعده، النصره، داعش و گروه‌های مربوط به آن بوده‌ایم. گروهک‌هایی که تمام پیرو وهابیت و ایدئولوژی ابن تیمیه بوده‌اند و مسلمان و غیر مسلمان از کشتارها وجنایات آنان مصون نماندند.به‌نحوی که گاهی با خود نیز می‌جنگند و سایرگروه‌ها را متهم به بدعت آفرینی در دین می‌کنند.

نکته‌ی قابل توجه این است که بدلیل آنکه بدون شک تفکر وهابیت دلیل اصلی قتل و غارت در بسیاری از کشورهای اسلامی است تعداد قابل توجهی از این کشورها حتی ورود کتب محمد بن عبدالوهاب و ابن تیمیه را به کشورهای خود ممنوع کرده‌اند.

به همین دلیل است که آل سعود اکنون تمام توان اختاپوس رسانه‌ای خود را برای تبرئه تفکر وهابیت از تروریسم وقتل وغارت بکار بسته و تمام مشکلات موجود در ایدئولوژی خود را به فلان نویسنده یا فلان طائفه نسبت می‌دهد؛ لکن نشست بین المللی علمای مسلمان که در شهر غروزنی در کشور چچن برگذار شده بود اثبات کرد که تفکر سلفی وهابی غیر اسلامی است و ارتباطی به گروه‌ها و مذاهب اسلامی ندارد و درشمار مذاهب اهل سنت به حساب نمی آید زیرا که اهل سنت اکثرا از صوفیه، اشاعره و ماتریدیه هستند که وهابیت آنان را کافر می‌داند.

و از آنجا که آموزه های ابن تیمیه ، ابن عبد الوهاب و علمای فعلی پادشاهی عربستان سعودی ، مانند آل شیخ مفتی اعظم عربستان و بن باز مفتی سابق این کشور پر است از تکفیر پیروان سایر مذاهب اسلامی و دعوت به قتل آنان؛ راهی برای آل سعود جز تبری خاموش از آنان و اشاعه‌ی فحشا ،تعطیلی هیئت بد نام امر به معروف و نهی از منکر و راه اندازی هیئت ترفیه و همچنین حلال کردن شراب و برپایی دیسکوی حلال آن هم در جده یعنی در هفتاد کلومتری مهبط وحی وبیت الله الحرام یعنی مکه مکرمه باقی نمی‌ماند.

آری اکنون می‌توان گفت که وهابیت نه تابع قانون و دین خدا که تابع قانون و دین مستکبرین و دست‌نشاندگان آنان است. همانان که تا دیروز برمبنای حدس و گمان می‌کشتند چون آمریکا می‌خواست؛ امروز فتوا به حلیت قمار و شرب خمر و رقص در دیسکوها می‌دهند چون آمریکا می‌خواهد.

ولی باز هم با وجود تمام این امور نمی‌توان این تفکر تروریستی را از آموزه‌هایش در رابطه با قتل، خونریزی و تروریسم تطهیر کرد و برای آل سعود نیز امکان خلاصی از این تفکر وجود ندارد زیرا که اساس حکومت آنان بر تبلیغ وهابیت شکل گرفته و انان ملیاردها دلار نفتی را برای تحقق این امر در شرق و غرب عالم هزینه کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا