اخبارسیاسی

الوطن سوریه: سفر ظریف به سوریه برای بررسی نشست آتی آستانه

روزنامه سوری الوطنی سوری خبر داد که وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار است در جریان سفر به دمشق، پس از دیدار با مسئولان سوری، مسائل مربوط به نشست آتی «آستانه» را بررسی کند.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز دوشنبه به سوریه سفر خواهد کرد.
روزنامه الوطن سوریه گزارش داد که ظریف در جریان این سفر، با بشار اسد رئیس جمهور و ولید المعلم وزیر خارجه سوریه دیدار خواهد کرد.
یک منبع دیپلمات خارجی در دمشق به الوطن گفت، هدف از این سفر، «رایزنی با مسئولان سوری پیش از نشستی است که قرار است چهارشنبه آتی، وزرای خارجه کشورهای ضامن روند آستانه (روسیه، ایران و ترکیه) برگزار کنند».
وی همچنین تأکید کرد که نشست وزرای خارجه کشورهای ضامن روند آستانه، از طریق ارتباط ویدئویی برگزار خواهد شد.
در همین ارتباط، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران یکشنبه (روز گذشته) اعلام کرد که ظریف در این سفر یک روزه پس از دیدار با مسئولان سوری، در خصوص روابط دوجانبه، تحولات منطقه و نیز آخرین تحولات سیاسی و میدانی مبارزه سوریه علیه تروریسم گفتگو و تبادل نظر خواهد کرد.
شبکه خبری المیادین شامگاه شنبه هفته جاری از سفر ظریف به دمشق خبر داده و اعلام کرده بود که ظریف قرار است دوشنبه در سفر به سوریه با ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه دیدار و گفتگو کند.
وزیر خارجه ایران ۲۷ فروردین ماه سال گذشته نیز به دمشق سفر و با مقامات سوریه از جمله رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرده بود. وی در ادامه این سفر به ترکیه نیز رفت.
قرار بود در اسفند ۱۳۹۸ نشست سران سه کشور روند آستانه درباره صلح سوریه در تهران برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا این نشست برگزار نشد.

منبع: فارس

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا