گزارشیادداشت

ناجی ابو ایهاب از قاچاقچی تا مجری

This post is also available in: Arabic English

ناجی محمد زاده، ابوایهاب معروف به ((ناجی الاحوازی)) یکی از مجریان شبکه ی احوازنا وابسته به عربستان سعودی می باشد که با مدیریت حبیب جبرنبگانی اداره می‌شود. وی همچنین از دوستان نزدیک عیسی مهدی فاخر یکی دیگر از مجریان این شبکه به شمار می‌رود که اکنون به اتهام جاسوسی در بازداشت به سر می‌برد. وی قبل از فرار به سوئد کسی نبود جز یک قاچاقچی که کار خود را از قاچاق چای و شامپو شروع کرد و سپس به سراغ قاچاق موبایل رفت و به این حد از قاچاق بسنده نکرد و با بالابردن سطح کار خود به قاچاق اسلحه پرداخت زیرا که این کار برای باعث کسب درامد بیشتری می‌شد.
ناجی محمد زاده که به واسطه‌ی سوء سابقه وگذشته ی سیاهی که دارد به عنوان یکی از اشرار منطقه ((دشت آزادگان)) واقع در استان خوزستان که مناطق سوسنگرد، بستان و هویزه را شامل می‌شود شناخته می‌شود. او چندین بار به علت قاچاق سلاح با پلیس درگیر شده است و بعد از آنکه تحت پیگرد نیروهای حکومتی قرار گرفت به عراق فرار کرده و در آنجا هم به دلایل اخلاقی وهمچنين شرارت هايي كه در اين كشور انجام داد سه سال به زندان محکوم شد وپس از پایان دوران محکومیت به اروپا گریخت و در سوئد پناهندگی گرفت.
اين قاچاقچی که به علت هم منطقه‌ای بودن با عیسی رابطه‌ی نزدیکی با وی دارد در تمام زمینه‌ها با او و جاسم آلبوغبیش (جاسم اسود) در رابطه با جاسوسی به نفع عربستان و زیر سایه‌ی کار رسانه‌ای همکاری کرد! والا هیچ سنخیتی بین یک قاچاقچی و کار رسانه‌ای وجود ندارد.
ناجی محمد زاده در سوئد ارتباط نزدیکی نیز با یکی از بزرگترین اشخاص سرویس امنیتی عربستان یعنی ((عبدالله آل بعن الله)) بر قرار کرد که مجری گری برنامه و همچنین کار تهیه کنندگی در شبکه سعودی وهابی وصال را نیز برعهده دارد. لازم به ذکر است که این شخص یعنی عبدالله آل بعن الله یکی از حامیان مالی حرکه النضال ASMLA جناح حبیب جبر بشمار می‌آید.
ناجی الاحوازی همانطور که خود می‌گوید ساکن سوئد است واز اشخاصی است که با همکاری ((عیسی مهدی فاخر)) و ((جاسم اسود آلبوغبیش)) حلقه ای از زنجیره‌ی جاسوسان عربستان سعودی در اروپا و مخصوصا کشورهای اسکاندیناوی و هلند را تشکیل می‌دهند و با گروه‌های وهابی مورد حمایت عربستان که در این کشورها پخش شده‌اند همکاری می‌کنند.
سوال اینجاست که آیا سوئد در قبال ناجی ابو ایهاب سکوت اختیار می‌کند و یا اینکه مانند جاسم آلبوغبیش که به محض دستگیری جاسوسان حرکه النضال در دانمارک، به سرعت به هلند رفت او نیز دست به فرار خواهد زد؟
این آنچیزی است که در آینده روشن خواهد شد.
*بقلم ناظر سیاسی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا