یادداشت

خلاصه‌ای در رابطه با گروهک حرکة النضال

از جمله معروف‌ترین و خشن‌ترین گروه‌های تروریستی خشونت‌طلب الاحوازی گروه تندروی «حركة النضال العربي لتحرير الأحواز»، جنبش عربی آزادی‌بخش اهواز، می‌باشد.
تشکيلات نظامي و تروريستي حرکه النضال‌العربي لتحريرالاحواز و شاخه نظامي آن موسوم به محي‌الدين آل‌ناصر، از اواسط سال ۱۳۷۶ با هدف مقابله با جمهوري اسلامي و تجزيه خوزستان فعاليت خود را آغاز نمود. این گروه که بازوی نظامی جبهه التحریر، جنبشی نظامی مستقر در عراق، بود آشکارا شیوه مسلحانه و تروریستی را برگزید. افراد این گروهِ نژادپرست اعتقاد دارند که باید مبارزه مسلحانه تا نابودی فارس‌ها (غیرعرب‌ها) و آزادی عربستان (استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان و جزایر خلیج‌فارس!) بی‌رحمانه ادامه داشته باشد. جزایر سه‌گانه ابوموسی و تنب را نیز بخشی از خاک اعراب می‌دانند و علاوه بر آن در نقشه‌های خود عنوان خليج ع.ر.ب.ی را به جای خليج‌فارس برگزیده‌اند.

این گروه به مشی مسلحانه اعتقاد دارد. به شدت ضدایران و ضدغیرعرب هستند درحالی‌که دیگران را نژادپرست و فاشیست می‌دانند، خود نژادپرست بوده و به شدت روشی فاشیستی دارند. برای نمونه با افتخار ویدیویی از درگیری یک عرب و فارس، به گفته خودشان اشغالگر، را در تارنمای خود گذاشته‌اند. بمب‌گذاری‌های سال ۱۳۸۴ در اهواز نیز از اقدامات خشن این گروه است. این گروه با بی‌رحمی تمام، از این جنایات از جمله بمب‌گذاری در فرمانداری اهواز که به شهادت بیش از ۱۱ تن و زخمی‌شدن بیش از ۸۷ تن از هم‌میهنان‌مان انجامید و بمب‌گذاری در ساختمان منابع طبیعی اهواز فیلم‌برداری کرده و در اینترنت منتشر کردند.
این تشکیلات از بدو تأسیس تا خرداد ۱۳۸۴ اقدام به جذب و آموزش بيش از ۳۰ نفر از عناصر داراي تفکرات تجزيه‌طلبانه و مساعد انجام اقدامات عملياتي براي وارد شدن به فاز نظامي و… نمود.

حركة النضال
حبيب نبگان

حبیب نبگان (سرکرده گروهک حركة النضال العربي لتحرير الأحواز)
تشکيلات تروريستي مذکور اقدام به بمب‌گذاري در فرمانداري اهواز، سازمان مديريت‌وبرنامه‌ريزي، سازمان مسکن‌وشهرسازي، شرکت طرح توسعه نيشکر خوزستان، چاه شماره ۱۷۹ نفت، دو محل از خطوط لوله ورودي و خروجي منتهي به چاه ۱۷۹، خطوط لوله نفت آبادان به ترتيب در تاريخ ۱۰شهریور۱۳۸۴ و ۷آبان۱۳۸۴، اداره‌کل منابع طبيعي استان خوزستان، بانک سامان منطقه کيان‌پارس، شرکت توسعه نيشکر و صنايع جانبي استان، فرمانداري‌هاي آبادان و دزفول نمودند. در اثر اين عمليات‌ها تعداد ۱۴ نفر از هموطنان مظلوم و بي‌گناه شهيد و بيش از ۱۵۰نفر دیگر زخمي شدند و خسارات مالي بسيار هنگفتي نيز به اماکن دولتي و خصوصي وارد شد.
از دیگر جنایات این گروه بمب‌گذاری ۲۳ مهر در خیابان نادری در ماه رمضان و در شلوغ‌ترین زمان ممکن، ساعتی پیش از اذان مغرب، بود که به کشته‌شدن ۶ نفر و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ تن انجامید. اوج بی‌شرمی و بی‌رحمی این گروه آنجا بود که ابتدا یک بمب صوتی و هنگامی که مردم در محل جمع شدند بمب اصلی منفجر شد. در بین کشته‌شدگان و زخمی‌ها تعداد زیادی عرب نیز وجود داشت! علی عفراوی متهم اصلی این بمب‌گذاری‌ها در اعترافاتش که از تلويزيون خوزستان پخش شد، ارتباط با طاهر آل‌نعمه در کانادا، موسوی در حزب النهضه و ابوبشار، محمود احمد، رئیس جبهه دموکراتیک خلق عرب در انگلیس را عامل تحریک به انجام این جنایات تروریستی دانسته بود.
پس از انجام این عملیات‌های تروریستی با اقدامات نیروهای امنیتی تعدادی از اعضای این گروه بازداشت شدند و ۷ نفر از اعضای اصلی آن به نام‌های حبيب نبگان، احمد نيسي، هاني نيسي، حاتم نيسي، يعقوب نيسي، عادل نيسي، حبيب فرج‌الله چعب به خارج از كشور متواری و در کشورهای هلند، دانمارك و سوئد مستقر شدن در حال حاضر این افراد در برخي از تجمع‌هاي تجزيه‌طلبانه در خارج از كشور شرکت دارند و هنوز دست از اقدامات کور و مسلحانه خود برنداشته است.
این گروهک پس از فرار به اروپا به انجام اقدامات تروریستی ادامه داده وفعالیت های ضد امنیتی ای را در استان ادامه داده و یکی از مهمترین فعالیت‌های تروریستی این گروهک تجزیه طلب انجام حمله تروریستی به رژه‌ی سی و یک شهریور اهواز وبه قتل رساندن مردم بی گناه این شهر است که پس از انجام این حمله‌ی تروریستی شخص حبیب نبگان رهبر گروهک حرکت النضال شخصا در مصاحبه با شبکه خبری العربیه مسئولیت این جنایت را برعهده گرفت.
یکی از بازوهای این گروهک تروریستی شبکه ماهواره‌ای احوازنا است که در درگیری‌های مختلفی مانند اغتشاشات آبان ماه نود وهشت نقش مستقیم داشت به نحوی که برخی از عوامل فتنه در اعترافات خود اعلام کرده‌اند که در ایام قطعی اینترنت، دستورات لازم را از شبکه‌ی احوازنا و از صحبت‌های مجری تروریست این شبکه یعنی عیسی مهدی فاخر دریافت می‌کردند.

این گروهک در کنار اقدام تروریستی بر علیه ملت ایران، مشغول فعالیت بر علیه کشورهای دیگر وحتی کشورهای میزبان خود نیز هستند؛ به نحوی که سه ماه قبل، حبیب نبگان رهبر اصلی این گروهک به همراه تنی چند از اعضای دیگر کادر رهبری گروهک به جرم جاسوسی به نفع عربستان توسط سرویس امنیتی دانمارک بازداشت شده و در زندان بسر می‌برند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا