اجتماعیاخبار

فراورده‌های سلامت اولویت خوزستان در سال جهش تولید

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز: استاندار خوزستان و سپاه استان برای راه اندازی شهرک فراورده‌های سلامت اعلام آمادگی کردند.

به گزارش نخیلات حسین برزگر روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به طرح راه‌اندازی شهرک فراورده‌های سلامت در استان اظهار داشت: باتوجه به شرایط خاصی که در بحران ویروس کرونا در سطح استان و کشور ایجاد شده بر اساس ضرورت نیاز است این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

وی افزود: این موضوع در جلسه ای با حضور استاندار خوزستان و فرمانده سپاه ولیعصر(عج) بررسی و مقرر شد هماهنگی‌های لازم برای احداث شهرک تولید فراورده‌های سلامت در مساحت ۵۰ هکتار در استان احداث شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: تولید دارو، تجهیزات پزشکی، فراورده‌های آرایشی و بهداشتی و غذا در این شهرک سلامت پیش‌بینی شده و در حال حاضر اقدامات لازم برای جذب سرمایه‌گذار در حال انجام است.

وی تصریح کرد: خوزستان باید در راستای تحقق شعار سال، پرچم‌دار کشور باشد و اجرای این طرح بزرگ علاوه بر اینکه ما را به خودکفایی در این محصولات بهداشتی میرساند، در زمینه ایجاد اشتغال نیز تحولی عظیم در سطح استان ایجاد می‌کند.

برزگر بیان کرد: در حال حاضر در خوزستان تولید دارو انجام نمی‌شود اما با راه‌اندازی این شهرک تولیدی با استفاده از ظرفیت دانشکده داروسازی استان و ظرفیت‌های علمی موجود، می‌توانیم خطوط تولیدی فراورده‌های دارویی مانند قرص و کپسول و همچنین سرم و انواع داروهای مورد نیاز استان را راه‌اندازی کنیم.

وی اظهار داشت: احداث این شهرک تولیدی از لحاظ علمی قابل پشتیبانی است و سرمایه‌گذار نیز در استان وجود دارد اما این دو باید درکنار یکدیگر قرار گرفته و به خوبی حمایت شوند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: خوزستان دارای مرزهای زمینی، هوایی و دریایی است و می‌تواند در زمینه صادرات این محصولات نیز به موفقیتهای خوبی دست پیدا کرده و ارزآوری داشته باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا