اخبارسیاسی

حمایت پارلمان اروپا از سرکردگان گروهک تروریستی حرکه النضال

در حالی که تعدادی از سرکردگان گروهک تروریستی حرکة النضال در کشور دانمارک بازداشت شده اند برخی از اعضای پارلمان اروپا در نامه ای خواستار آزادی آنها شده اند.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری فارس، اروپایی ها در همه سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش داشته اند تا با حمایت از گروهک‌های تروریستی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ضربه وارد کنند.

حالا در تازه ترین اقدام برخی از اعضای پارلمان اروپا طی نامه ای به وزیر دادگستری کشور دانمارک؛ خواستار آزادی سه نفر از اعضای گروهک تروریستی موسوم به «حرکه النضال العربی لتحریر الاحواز» در کشور دانمارک شدند.

در نامه این افراد آمده است: اعضای حرکه النضال به اشتباه!! متهم به جاسوسی برای عربستان سعودی شدند.

بر اساس اطلاعات موجود این افراد مدعی شده اند: افراد دستگیر شده تروریست نبوده و نه برای عربستان و نه هیچ کشور دیگری جاسوسی نکرده و فقط فعالانی هستند که خواستار استقلال منطقه خود می باشند.

این در حالی است که این نامه توسط یکی از اعضای پارلمان اروپا به نام فولویو مارتوسیلو (Fulvio Martusciello) به وزیر دادگستری دانمارک داده شده است.

یکی از نکات حائز اهمیت این است که این عضو پارلمان اروپا در آخرین نشست گروهک حرکه النضال العربی الاحواز در مقر اتحادیه اروپا حضور داشته است.

مارتوسیلو تبعه ایتالیایی و فارغ التحصیل رشته حقوق بوده و به عنوان رئیس هیأت روابط دانشگاه ناپل انتخاب شده است.

یکی از نکات مهم در خصوص این عضو پارلمان اروپا این است که وی در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۴ به عنوان رییس هیات روابط بین اسرائیل و اروپا انتخاب شده است.

اما این تمام سابقه مارتوسیلو نیست بلکه وی یکی از اعضای حزب FORZA در ایتالیا بوده و در سال ۲۰۱۵ در خصوص قراردادی مربوط به نگهداری شبکه آب در منطقه‌ای از ایتالیا مظنون به همکاری با مافیا شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا