اجتماعیاخبار

مشکل آب «کهنک» دزفول به زودی برطرف می شود

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: رفع مشکل آب روستای «کهنک» دزفول در دستور کار است و با اقدام‌های انجام شده این مشکل به زودی رفع خواهد شد.

امید بن عباس در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: طی روزهای اخیر مردم روستای «کهنک» از توابع بخش چغامیش دزفول با مشکل افت شدید فشار آب مواجهه شدند که بلافاصله حل مشکل آب در این روستا در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با گرم شدن هوا و پایین آمدن سطح آب، چاهی که آب آشامیدنی و شرب روستاهای «کهنک» و «سبز آب» را تأمین می‌کرد به شدت پایین آمد و مردم با مشکل تأمین آب مواجهه شده‌اند ضمن اینکه آب در اکثر ساعت‌ها قطع است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به اینکه مشکل آب این روستا مربوط به هشت سال اخیر است، گفت: با توجه به اینکه مشکل آب این روستاها از سال‌های گذشته تاکنون ادامه داشته است لذا به منظور تأمین آب مورد نیاز مردم این روستاها تا رفع کامل مشکل تمهیدهای فوری اندیشه شده است.

بن عباس عنوان کرد: به صورت روزانه بیش از ۱۰۰ هزار لیتر آب از طریق تانکر به مخازن روستا خواهد رسید تا آب مورد نیاز مردم تأمین شود.

وی با بیان اینکه از سال گذشته پروژه آب‌رسانی در راستای رفع این مشکل در این منطقه شروع شده است، گفت: اداره آب و فاضلاب روستایی پروژه مذکور را آغاز کرده است که بر این اساس از طریق حفر یک چاه جدید با انتقال خط لوله ۹ کیلومتری آب از یک منبع جدید به این روستا برسد.

بن عباس گفت: عملیات این پروژه تا حدودی انجام شد ولی به دلیل پرداخت نشدن مطالبات پیمانکار متأسفانه کارها نصف و نیمه رها شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول به اقدام‌های صورت گرفته در راستای رفع مشکل آب روستای «کهنک» اشاره کرد و گفت: طی تماس با مدیرعامل آب و فاضلاب استان خوزستان و همچنین توافقی که با پیمان‌کار شد تصمیم بر این شده که آبفا استان خوزستان در هفته آینده مبلغ دو میلیارد تومان از مطالبات پیمانکار را پرداخت کند و همچنین پیمانکار نیز متعهد به شروع کار شد.

بن عباس با بیان اینکه حداکثر تا ۴۰ روز آینده شاهد بهره‌برداری خط لوله آب این روستا خواهیم بود، گفت: تا زمان تأمین آب مورد نیاز ۴۰۰ خانوار این روستا دستور داده شده در بین هر خانوار یک شل آب‌معدنی توزیع شود تا مشکل آب این روستا هرچه زودتر مرتفع شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا