اجتماعیاخبار

بهره مند شدن ۸ روستای دهستان مشرحات غیزانیه اهواز از آب شرب

سرپرست شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان: هشت روستای فاقد آب دهستان مشرحات واقع در بخش غیزانیه اهواز از آب شرب پایدار و بهداشتی بهره‌مند شدند.

به گزارش نخیلات، عادل حرباوی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دهستان «مشرحات» از توابع بخش غیزانیه اهواز است که هم‌زمان با بهره‌برداری از فاز اول پروژه آب‌رسانی به روستاهای این بخش، مشکلی بی‌آبی آن نیز حل شده است.

قائم‌مقام شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان افزود: این دهستان از توابع بخش غیزانیه است و هشت روستای روزنه ابو کبریه، مدینات، غدیر حبسه، شریفیه، سید یوسف، بگعان یک و بگعان دو را شامل می‌شود.

وی یادآور شد: این هشت روستا ۴۵۰ خانوار را با جمعیتی بالغ‌بر دو هزار و ۵۰۰ نفر تحت پوشش دارند.

سرپرست شرکت آبفای روستایی خوزستان به مشخصات فنی این پروژه اشاره کرد و گفت: این پروژه از سال گذشته آغاز شده بود و از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و وزارت نفت به ارزش ۴۵ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسیده است.

حرباوی ادامه داد: در این پروژه ۲۵ کیلومتر خط انتقال و ۱۸ کیلومتر شبکه توزیع آب شرب کارگزاری شد، همچنین چهار دستگاه پمپ، چهار دستگاه الکتروپمپ به همراه دو دستگاه تابلو برق نصب و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: نصب و راه‌اندازی دو باب مخزن هوایی ۱۵۰ مترمکعب نیز از دیگر اقدامات انجام شده در پروژه آب‌رسانی به هشت روستای مشرحات است.

سرپرست شرکت آبفای روستایی خوزستان بیان کرد: محل تأمین آب این هشت روستا تأسیسات آب‌رسانی روستایی یادگار امام (ره) است و حجم تولید آب آن به میزان ۲۲۰۰ مترمکعب در طول شبانه‌روز است.

حرباوی بابت سال‌ها مشکل بی‌آبی در بخش غیزانیه عذرخواهی کرد و گفت: امید است اکنون با بهره‌برداری از این پروژه باعث رضایتمندی اهالی روستاهای بخش غیزانیه شده باشیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا