اخبارسیاسی

سردار سلامی: شاهد زوال زودرس آمریکا هستیم

سردار سلامی فرمانده کل سپاه:به فضل الهی امروز شاهد زوال زودرس و شتابدار دشمنان بزرگمان بخصوص آمریکا هستیم.

This post is also available in: Arabic

به گزارش نخیلات، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه ۲۱ خرداد) در آیین تودیع و معارفه فرمانده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع)، اظهار داشت: اینجا سالانه قدمگاه ولی امر خداست، قدمگاه شخصیتی است که نسیم رحمت الهی از وجود نازنین او همواره جاری است و کلمات طیّبی که در این مکان بر زبان او جاری می شود منظومه‌های روشنی را برای پیمودن راه مقدس جهاد و دفاع از انقلاب‌مان می‌گشاید.

وی افزود: دانشگاه امام حسین(ع) به تعبیر زیبای رهبرمان، مهد تولد یک سپاهی است و محلی است که روح و معرفت و دانش پاسداران جوان شکل می‌گیرد.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اینجا نقطه ورود جوانان ما به محیطی است که اتصال به بهشت دارد، چراکه جهاد باب جنت است. اینجا را می‌توان قطعه‌ای زمینی از سرزمینی آسمانی دانست که در آن جز تعلیم جهاد، احکام خداوند و توصیه و موعظه برای عبادت خداوند و شمشیر زدن در راه خدا و … چیز دیگری در آن وجود ندارد.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه به دلیل همین ویژگی‌ها همیشه بهترین و کارآزموده‌ترین و برجسته‌ترین فرماندهان سپاه در این دانشگاه حضور دارند، تصریح کرد: بر پیکر این فرماندهان زخم‌های دوران جهاد نقش بسته است و برخی از اعضا و جوارح بدنشان را پیش فرستاده‌اند. از میان این فرماندهان نجیب، رشید و پارسا یکی باز هم بیش از همه بدون تعارف می‌درخشد که من هرگاه او را می‌بینم احساس حقارت می‌کنم.

وی ادامه داد: والایی، عزت نفس، بی ریایی، توکل و از خود گذشتگی خصلت‌های اوست، سردار بزرگ، یادگار پر افتخار و اسوه ماندگار دفاع مقدس را می‌گویم، سردار حاج علی فضلی.

سردار سلامی گفت: علی، علم فضیلت‌ها و بیرق کرامت‌های ماست، او نه بیرقدار بلکه خود بیرق است. علی مثل حاج قاسم خود مکتب است و تعلیم یافته مکتب. تندیس زنده درخشش‌ها و فضائل و کمالات است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه خداوند بهتر از ما او را می‌شناسد، افزود: این مردی که همه میدان‌های جنگ از جنوب تا جبهه میانی و شمالی و اعماق خاک عراق در کردستان را آزموده است خود علامت و یک ستاره است که به او نگاه کنید راه را به ما نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ما دوست داشتیم حاج علی این راه را ادامه دهد اما به خاطر کسالتی که برایش عارض شد خواستیم تا قدری بار اجرایی از دوش او کاسته شود. البته ایشان در کنار سردا نقدی در سمت جانشین سردار نقدی مشغول به کار خواهند شد.

فرمانده کل سپاه درباره سردار غلامی، عنوان کرد: ایشان هم در سپاه به تقوا و اخلاص و سخت کوشی شهره است. انشاالله ایشان پرچم این دانشگاه را به دست می‌گیرند و این راه را با قوت و جدیت ادامه خواهند داد.

سرلشکر سلامی اظهار داشت: ما برای پاسداری از انقلابی زنده که در حال شکستن کمر دشمنان است آماده می شویم. به فضل الهی امروز شاهد زوال زودرس و شتابدار دشمنان بزرگمان بخصوص آمریکا هستیم. اگر دامنه جنایت‌های او در جهان آشکار و در آمریکا مخفی بود چهره جنایات او امروز در آمریکا هم محسوس است به صورتی که ملت آمریکا مجبور شده تا پرچم آمریکا را آتش بزند. این روزها انصار جهان به سرعت در حال تغییر است. همه نمادهایی که آمریکا توسط آنها خود را معرفی می کرد و تصویری غیر واقعی به جهان ارائه می داد در حال سقوط هستند و آمریکا در حال پاره پاره کردن تصویری است که از خود ساخته بود و در خال چنگ زدن به آن تصویر غیر واقعی است که از خود ساخته بود.

وی ادامه داد: آمریکا با مفاهیمی زیبا خود را معرفی می‌کرد اما آن واقعیت های در آلود جامعه آمریکا زیر معانی این مفاهیم مخفی مانده در حال آشکار شدن است. آنها خود را محل آزادی اقتدار ‌ حقوق بشر می دانستند اما همه این نمادها فرو ریخت و تمام این معانی رنگ باخت.

فرمانده کل سپاه افزود: امروز چهره آمریکا مانند چهره چرک آلودی است که شکسته است. آمریکا فروپاشیده است چون قوه مرکزی تدبیر دیگر ناتوان است. وقتی حکمت به قدرت متصل نیست قدرت عکس خود عمل می کند. این چیزی جز افزایش نفرت بیشتر و شلوغ شدن خیابان ها نخواهد داشت. هرچیزی که با آن می خواستند مارا با آن تمسخر کنند و انقلاب ما را با آن بکشنند در مورد خودشان در حال اجرا شدن است.

سردا سلامی گفت: ما از تحریم گذشتیم ولی آنها ماندند و غرق شدند. به اراده الهی و تدبیر رهبرمان که او را کمک کرد اما آمریکا ناتوان از مهار کرونا در بدترین شرایط اقتصادی است، اما در ایران عزیز هم رهبری بزرگمان در مقابله با کرونا درخشیدند. رزمایش کمک مومنانه اجازه نداد یک بیمار رها شده در کشور وجود داشته باشد. اسلام نشان داد نسخه سعادت بشر در گرو عبودیت خداوند است.

وی با اشاره به حرکت کشتی های ایران به سمت ونزوئلا، گفت: ما مشق اقتدار کردیم و بزرگترین رزمایش اقتدار ما تحمیل اراده ما و حرکت کشتی های ما در دریاهای آزاد از خلیج فارس تا ونزوئلا بود. امروز ملت ایران در اوج اقتدار و عزت مشکلات را پشت سر می گذارد. مشکلات زیر اراده و ایمان این ملت قابل حل شدن هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا