اخبارسیاسی

دانمارک سفیر عربستان را به خاطر حمایت از گروهک‌های تروریستی احضار کرد

وزارت امور خارجه دانمارک سفیر عربستان سعودی در این کشور را به خاطر اتهامات تروریستی سه تن از یک گروه تروریستی عرب احضار کرد.

به گزارش نخیلات به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفیر عربستان سعودی در دانمارک در پی اتهاماتی تروریستی که علیه سه تن از رهبران یک گروهک تروریستی عرب که در دانمارک مستقر هستند، روز چهارشنبه از سوی وزارت امور خارجه این کشور احضار شد.

این افراد مشکوک به دریافت بودجه از عربستان سعودی هستند.

پلیس دانمارک اعلام کرد که «این سه شخص را به خاطر تامین مالی و پشتیبانی از تروریسم در ایران که شامل همکاری با سرویس اطلاعاتی سعودی است تحت پیگرد قانونی قرار می‌دهد».

یپ کوفود وزیر امور خارجه دانمارک در بیانیه‌ای که «اتهاماتی جدی را در بر داشت» گفت: ما این فعالیت‌ها را تحت هیچ شرایطی نمی‌پذیریم و سفیر ما در ریاض همین پیام را مستقیما به مقامات سعودی رسانده است.

این سه نفر که عضو گروهک تروریستی عرب برای ایجاد ناامنی در اهواز می‌باشند از ماه فوریه سال گذشته با اتهامات جاسوسی برای سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی مواجه هستند.

بنا به گفته سرویس اطلاعاتی دانمارک، این افراد از سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸ برای ریاض کار می‌کرده‌اند.

فین بورک اندرسون، رئیس سرویس اطلاعاتی دانمارک در بیانیه‌ای در این باره گفت: این کاملا غیرقابل قبول است که کشورهای خارجی و سرویس‌های اطلاعاتی آن‌ها درگیری‌هایشان را به دانمارک بکشانند و دانمارک به عنوان خاستگاهی برای تامین مالی و پشتیبانی تروریسم قرار گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا