اخباراقتصادی

مدیرکل دریانوردی خرمشهر: نخستین محموله‌های دریایی ایران در کویت تخلیه شد

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر: ۲۸ فروند شناور ایرانی حامل کالاهای صادراتی که پس از شیوع کرونا امکان تخلیه بار در کویت نداشتند، پس از تغییر در شیوه بسته‌بندی تخلیه بار را شروع کردند.

This post is also available in: English

به گزارش نخیلات به‌نقل از خبرگزاری تسنیم: نورالله اسعدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز‌ اظهار داشت: کشور کویت پس از شیوع کرونا از پهلوگیری و تخلیه ۲۸ فروند شناور ایرانی که حامل کالاهای صادراتی از بندر خرمشهر بودند، مانع می‌شد.

وی افزود: این شناورهای برگشتی از کویت از اسفندماه گذشته زیر بار در اسکله‌های بندر خرمشهر منتظر بازگشایی بنادر کویت و تخلیه بار بودند.

مدیر‌کل بندر و دریانوردی خرمشهر با اشاره به موافقت بنادر کشور کویت گفت: با موافقت این کشور، امکان تردد و تخلیه بار برای شناورهای پهلوگرفته در بندر خرمشهر فراهم شد. در این دوره پساکرونا شیوه بسته‌بندی بارها تغییر کرد.

وی درباره این تغییر شیوه بسته‌بندی توضیح داد: کالاهای ایرانی به‌شیوه استافینگ و یا کیسه‌گری در قالب کیسه جامبو در ترمینال کانتینری مجهز و پیشرفته بندر خرمشهر به‌مقصد کشور کویت بارگیری شد.

اسعدی بیان داشت: رونق باربری به بندر خرمشهر برگشته است و از ابتدای سال ۹۹ تاکنون به‌وسیله ۳ فروند شناور در بنادر کویت باری به‌ظرفیت بیش از ۵۰۰Teu کانتینر تخلیه کردیم. بسته‌بندی و کیسه‌گری و همچنین استاف و چیدمان سایر کالاها نیز در کانتینر در حال انجام است.

وی درباره علت تغییر در شیوه بسته‌بندی گفت: برای اینکه بتوانیم نظر بنادر کویتی را جلب کنیم و اختلاف بین صاحبان کالا و صاحبان شناورها را کاهش دهیم، این تغییرات در شیوه بسته‌بندی صورت گرفته است.

مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر درباره مزایای این شیوه اظهار داشت: هزینه‌های خروج از اسکله‌ها و همچنین ریسک‌های ایمنی در اسکله‌های بندر خرمشهر در این شیوه کاهش می‌یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا