اجتماعیاخبار

رونمایی از سامانه ضد عفونی شفا در خوزستان

سرهنگ نعمت باقری، جانشین فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان: : اقدام خوبی که بسیجیان خوزستانی در حوزه علمی پژوهشی و حوزه بسیج تندگویان انجام دادند یافتن راهکاری جهت مقابله با ابتلای پرسنل بیمارستانی و ضدعفونی آنها پس از اتمام کار با ساخت دستگاهی به نام سامانه ضدعفونی شفا است.

به گزارش نخیلات به نقل از فارس، جانشین فرمانده سپاه ولی عصر(عج) خوزستان ظهر امروز در خصوص ساخت دستگاه ضدعفونی توسط بسیجیان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، سپاه نقش مهمی را به همراهی بسیج در سطح استان ایفا کرد.

وی افزود: یکی از این اقدامات مهم، بحث ضدعفونی معابر، اماکن و سایر مکان‌ها بود، همچنین در حوزه غربالگری نیز همگام با دولت قدم برداشتند که به صورت ویژه و به نحو احسن در استان انجام گرفت.

جانشین فرمانده سپاه ولی عصر (عج)خوزستان ضمن اشاره به کمک مؤمنانه عنوان کرد: یکی از اقدامات مهمی که سپاه و بسیج در راستای مقابله با این بیماری انجام داد انجام اختراعات بود.

وی افزود: حدود یک ماه گذشته شاهد ساخت دستگاه ضدعفونی کننده دست در سه ثانیه بودیم که توسط فرمانده سپاه ولیعصر (عج) خورستان افتتاح و در اختیار مجموعه‌های پزشکی قرار گرفت.

نعمتی بیان کرد: کار بسیار خوب و زیبایی که امروز شاهد افتتاح آن هستیم و مقرر شده تا در اختیار جامعه علوم پزشکی قرار بگیرد، «سامانه ضدعفونی شفا» است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی ما آلوده شدن پرسنل بیمارستانی به این بیماری آن هم در حال مبارزه در خط مقدم مقابله با ویروس کرونا است.

جانشین فرمانده سپاه ولی عصر (عج)خوزستان گفت: اقدام خوبی که بسیجیان خوزستانی در حوزه علمی پژوهشی و حوزه بسیج تندگویان انجام دادند یافتن راهکاری جهت مقابله با ابتلای پرسنل بیمارستانی و ضدعفونی آنها پس از اتمام کار با ساخت دستگاهی به نام سامانه ضدعفونی شفا است.

وی افزود: ‌این دستگاه به مدت دو ماه به صورت آزمایشی در یکی از بیمارستان‌های استان مورد استفاده قرار گرفت که موفقیت‌آمیز بود و در حال حاضر این آمادگی وجود دارد که در سطح انبوه‌، تولید و بصورت ویژه در اختیار بیمارستان‌ها قرار گیرد؛ در مراحل بعدی نیز در اماکن عمومی، مساجد، مصلی‌ و دانشگاه‌ها نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا