اخبارسياسيسیاسیگزارش

اروپا … مواضعی عجیب و اقداماتی متناقض

نامه‌ای از ملت ایران به دوستان اروپائی

This post is also available in: Arabic English

باتشکر از حبیب جبر نبگان جاسوس که برای ما تفهیم این قضیه به اروپائی‌ها که آنان در پناه دادن چند ده ساله‌ی خود به این افعی‌های خوش خط و خال دچار اشتباه شده‌اند را آسان نمود و از جریان تروریسم نیز متشکریم که شدت حقارت و بد ذاتی خود را برای دوستان اروپایی نمایان کرد؛ زیرا که تمام هشدارهای خطاب به کشورهای اروپایی در رابطه با تروریسم و تمام شکایات از این جریان و همچنین خون فرزندان کشورمان که دستان تروریسم بدان آغشته شده است نتوانست وجدان اروپایی ها را به جنب و جوش وادارد.
دوستان اروپایی از شما بابت این مقدمه که در ادبیات ما روزنامه نگاران مقدمه ای دردناک وخشن است عذر خواهم ولی دین ما دینی است که به مظلومین اجازه داده است تا در مقابل جامعه ای که ظلم را از آنان دفع نمی‌کند و حق مظلوم را از ظالم مطالبه نمی کند فریادبراورد.
صراحتاً می‌گوییم گاهی اوقات از فهم معیارها و ملاک های اروپایی عاجزیم. اگر کسی در کشورهای اروپایی به جاسوسی بپردازد (ناگفته نماند که ما چنین اعمالی را محکوم می‌کنیم) مجرم شناخته خواهد شد اما اگر همین شخص شهروندان ما را به قتل برساند و مصالح ملی ما را تهدید کند مورد حمایت کشورهای اروپایی قرار می‌گیرد و این امر درحالی صورت می‌گیرد که تروریسم و خیانت هردو دارای یک مفهوم هستند و اين امري است كه خيلي نياز به توضیح ندارد. مثال ساده‌ای می‌زنیم: همه می‌دانند داعش گروهکی افراطی و تروریست است و این چیزی است که همه بر آن اتفاق نظر دارند. پس چرا اگر شخصی که با این گروهک تروریستی همکاری می‌کند جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار داده و برعلیه این کشور کاری انجام‌دهد مورد حمایت قرار می‌گیرد ولی همان شخص اگر فعالیت‌های تروریستی خود را در دانمارک یا هلند ویا سوئد وسایر کشورهای اروپایی به انجام رساند تروریست شناخته می‌شود؟ کما اینکه این امر در رابطه با گروهک جاسوسی تروریستی که اکنون در دانمارک و هلند در بازداشت به سر می‌برند نیز صدق می‌کند.
از جمله نکات عجیبی که در این قضیه _ یعنی قضیه جاسوسان بازداشت شده در هلند و دانمارک_ شاهد آن هستیم این است که در حالی‌ که رئیس گروهک به اتهام تروریسم و جاسوسی به همراه برادرش و مسئول ارگان خبری و همچنین یکی از اعضای کادر خبری گروهک در بازداشت بسر می‌برد؛ جانشین وی حبیب فرج ا… چعب ملقب به و سایر اعضای کادر این گروهک تروریستی از جمله سعید حمیدان آزادانه به انجام فعالیت‌هایی می‌پردازند که از جانب گروهکی که تابع شخصی است که به اتهام جاسوسی در بازداشت بسر می‌برد به آنان محول شده است و این امر عجیبی است که کسی را یارای تفسیر آن نیست و حبیب فرج ا… چعب به عنوان رئیس سازمان و جانشین وی سعيد حمیدان از طریق سایت‌ها و شبکه ماهواره‌ای خود که از هلند یا سوئد به اتریش منتقل شده است اقدام به تحریک به انجام عملیات تروریستی برعلیه کشور و ملت و حکومت ما می‌کنند! اي دوستان اروپایی آیا این رفتارها رفتارهایی متنقاض نیستند؟
سوال دیگر اینجاست که چرا انقدر از کسانی که علی رغم حمایتهایی که در قبال آنان انجام دادید به کشورهای شما خیانت رواداشته و برعلیه شما جاسوسی کرده‌اند پشتیبانی می‌کنید؟ وبه چه دلیل این میزان جفا را در حق کشور ما که بدنبال برپایی بهترین روابط باشماست روا میدارید؟ کشور ما کشوری است که در طول این ۴۱ سال اخیر هر سال حد اقل یک انتخابات داشته و رهبران ما، رئیس جمهور ما، رئیس دستگاه قضایی ما و حتي شوراهای شهر ما از طرف مردم انتخاب شده اند و این امر در حالی صورت می‌گیرد که کشورهایی که حامی اصلی این تروریست‌ها و جاسوسان هستند تابحال حتی یک انتخابات را هم برگذار نکرده‌اند و تا یکسال پیش زنانشان از حق رانندگی محروم بودند و اکنون نیز با بدترین حالت با انان برخورد می‌کنند.
آیا این رفتاری متناقض و موضع گیریی عجیب و دور از انتظار وهمچنین تفاوت ميان حرف و عمل نیست؟
*روزنامه نگار اهوازی ایرانی / سیف اهوازی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا